Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krievijas armijas karavīrs. (Foto: Sergei Malgavko/TASS/Scanpix)

Cilvēktiesību aizsardzības organizācija paziņo, ka Krimas iedzīvotāju iesaukšana Krievijas armijā ir nelikumīga 17

Pasaulē
2019. gada 2. novembrī 17:16 2019. gada 2. novembrī 17:16
  Jauns.lv / LETA
Krievijai nav tiesību iesaukt armijā Krimas iedzīvotājus, nule kā izplatītā ziņojumā apliecināja starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija "Human Rights Watch" (HRW).

No starptautisko tiesību viedokļa Ukrainai piederošo Krimu Krievija okupējusi, un tas Krievijai uzliek pienākumus atbilstoši Ceturtajai Ženēvas konvencijai.

Šajā konvencijā noteikts, ka okupētājvalsts nedrīkst piespiest okupēto teritoriju iedzīvotājus dienēt savos bruņotajos spēkos un palīgspēkos, kā arī nedrīkst propagandēt brīvprātīgu dienestu savā armijā.

Kā teikts ziņojumā, kurā citēti Krievijas Aizsardzības ministrijas dati, kopš 2015.gada Krimā Krievijas armijā iesaukti no 18 000 līdz 19 000 cilvēku, un 3000 no viņiem - 2019.gada pavasara iesaukuma gaitā. Rudens iesaukumā, kas sākās 1.oktobrī, plānots iesaukt vairāk nekā 2000.

Kopš 2016.gada vairums Krimas iedzīvotāju dien armijas daļās, kas atrodas aiz Krimas robežām.

Par izvairīšanos no dienesta Krievijas armijā sodīti vairāk nekā 70 cilvēki, liecina aktīvistu apkopotie dati. Vairumā gadījumu viņi sodīti ar naudassodiem.

HRW uzsver, ka arī šie sodi no starptautisko tiesību viedokļa ir nelikumīgi.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Citi šobrīd lasa

Sipeniecei šodien 50! Kā Jaunpils Baibiņa izauga par zvaigzni 13
FOTO: sabiedrībā zināmi ļaudis novērtē operas "Pīķa dāma" jauniestudējumu, kas veltīts Andreja Žagara piemiņai 20
Apkaunojošs misēklis: Latvijas basketbola izlases viens no līderiem spiests doties laukumā ar cita spēlētāja uzvārdu uz muguras
Skatīt visus komentārus

Гвинет Пэлтроу, Деми Мур, Кейт Хадсон и возлюбленная Киану Ривза вышли в свет без макияжа

Джулия Ванг: "Самый большой начальник перестал любить Дмитрия Шепелева"