Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Antonio Guterešs. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Apvienoto Nāciju Organizācijai beigusies nauda 18

Ārzemēs
8. oktobrī 08:01 2019. gada 8. oktobrī 08:01
Jauns.lv / LETA
ANO budžeta deficīts sasniedzis 230 miljonus dolāru, un starptautiskajai organizācijai mēneša beigās var beigties nauda, pirmdien brīdināja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs.

Tiks sperti "iztrūkuma aizpildīšanas papildu soļi", lai nodrošinātu algas un citas saistības, vēstulē 37 000 darbinieku, kas nonākusi ziņu aģentūras AFP rīcībā, skaidroja Guterešs. "No kopējā apjoma, kas ir nepieciešams mūsu parastajām budžeta operācijām 2019.gadā, dalībvalstis ir samaksājušas tikai 70%. Tā rezultātā septembra beigās skaidras naudas trūkums bija 230 miljoni dolāru."

"Pastāv risks, ka līdz mēneša beigām mēs būsim izsmēluši atbalsta likviditātes rezerves," skaidroja Guterešs. Lai samazinātu izmaksas, būtu jāatliek konferences un tikšanās, jāsamazina pakalpojumi, oficiālie ceļojumi jāveic tikai būtiski svarīgo aktivitāšu īstenošanai, jāsper soļi enerģijas taupīšanai, norādīja ANO ģenerālsekretārs.

Guterešs šogad mudinājis dalībvalstis palielināt maksājumus ANO, lai izvairītos no naudas plūsmas problēmām, tomēr tās atteikušās, sacīja ANO amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma. "Galīgā atbildība par mūsu finanšu veselību gulstas uz dalībvalstīm," norādīja Guterešs. Neieskaitot ANO miera uzturēšanas operāciju izmaksas, ANO darbības budžets 2018.-2019.gadam ir tuvu 5,4 miljardiem dolāru. ASV maksājumu daļa ir 22%.

Citi šobrīd lasa

Slimība, kurai zaudēja Stīvs Džobss - ļoti grūti atklājama, bet nav retums arī Latvijā
Venēcija vienā naktī piedzīvo lielākos plūdus pēdējo 53 gadu laikā 2
"Tas šķita pārāk labi, lai būtu patiesi" - kas notika pēc tam, kad franču pāris nolēma nopirkt māju Itālijā par 1 eiro 1
Skatīt visus komentārus

Соседка доцента-расчленителя слышала последние слова жертвы

Герцогиня Меган и принц Гарри отказались встречать Рождество с Елизаветой II