Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Donalds Tramps tiekas ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelensiki. (Foto: EPA/Scanpix)

ES noraida Trampa pārmetumus par nepietiekamu Ukrainas atbalstīšanu 15

Pasaulē
2019. gada 26. septembrī 12:58 2019. gada 26. septembrī 12:58
  Jauns.lv / LETA
Reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa pārmetumiem, ka Eiropa nesniedz Ukrainai pietiekamu atbalstu, Eiropas Savienības (ES) ārlietu dienests atgādinājis, ka kopš 2014.gada pa Eiropas institūciju kanāliem Kijevai piešķirti vairāk nekā 15 miljardi eiro.

Tramps 25.jūlija telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelensiki, kas nule kā publiskota, sacījis, ka "Eiropas valstīm [Kijevai] jāpalīdz aktīvāk, nekā tās to dara" šobrīd.

ES ārlietu dienesta pārstāve Maija Kosjančiča, reaģējot uz šīs informācijas parādīšanos, norādīja, ka palīdzība no ES puses bijusi "bezprecedenta".

"ES palīdzība Ukrainai pēdējos piecos gados bijusi bezprecedenta un konsekventa," viņa uzsvēra. Kā izriet no 24.septembra izziņas, "kopš 2014.gada ES un Eiropas finanšu institūcijas novirzījušas vairāk nekā 15 miljardus eiro dotāciju un aizdevumu formā reformu procesa atbalstam ar konkrētiem nosacījumiem tālākajam progresam".

ES noteikusi savu līmeni finanšu atbalstam un cieši sadarbojusies ar ASV un citiem partneriem, lai "aizsargātu Ukrainas teritoriālo vienotību, suverenitāti un neatkarību".

Runa ir par "būtisku finansiālo un tehnisko" palīdzību, bet arī par "konkrētiem un koordinētiem ierobežojošiem pasākumiem, atbildot uz Krievijas veikto nelikumīgo Krimas un Sevastopoles aneksiju, Krievijas agresiju Ukrainas austrumos un nelikumīgo Ukrainas valsts līdzekļu piesavināšanos", skaidroja Kosjančiča.

Citi šobrīd lasa

Viņai ir pāri 60 - un pirms dažiem gadiem noslēgts modeles darba līgums 2
7 laimīgas laulības noslēpumi: stāsta pāri, kuri jau nosvinējuši zelta kāzas 3
Modes dizainers izpelnās skarbu kritiku, godinot Kobi Braientu savā modes skatē
Skatīt visus komentārus

Звезда «Великолепного века» Мерьем Узерли сделала очередную пластическую операцию

«Я надругаюсь над телом Эмбер»: обнародована переписка Джонни Деппа о бывшей жене