Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Trīs māsas no Krievijas, kuras brutāli nogalināja savu tēvu, aizkustinājušas iedzīvotāju sirdis

Pasaulē
2019. gada 22. augustā 13:11 2019. gada 22. augustā 13:11
  Jauns.lv
2018. gada jūlijā trīs māsas – pusaudzes, nosita savu tēvu Maskavas dzīvoklī, kamēr viņš bija aizmidzis. Nu izmeklētāji apstiprinājuši, ka meiteņu tēvs viņas ilgstoši fiziski un emocionāli izmantojis. 

Par slepkavību apsūdzētās māsas nu kļuvušas par karstu sarunu tematu Krievijā. Jau vairāk nekā 300 000 iedzīvotāju parakstījuši petīciju par meiteņu atbrīvošanu no soda. 

Kā tas notika? 

2018. gada 27. jūlijā 57 gadus vecais Mihails Hačuturjans tolaik vēl nepilngadīgās meitas pa vienai iesauca savā istabā, lai kārtīgi norātu par nesakārtoto dzīvokli. Bez vārdiska skandāla, tēvs meitām acīs iepūta piparu gāzi. Neilgi pēc tam, kad vīrietis bija aizmidzis, meitas viņam uzbruka ar nazi, āmuru un piparu aerosolu, atstājot nāvējošas brūces galvā, kaklā un krūtīs. Pēcāk izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka vīrietis miris no vairāk nekā 30 nažu dūrieniem. 

Jaunietes pēc izdarītā pašas izsaukušas policiju un nekavējoties tika aizturētas.

Izmeklēšanas gaitā atklājies, ka Hačuturjans regulāri sitis savas meitas, spīdzinājis, turējis ieslēgtas un seksuāli izmantojis. 

Māsas ierodas tiesā. (Foto: scanpix)

Lieta ātri kļūst slavena visā Krievijā

Cilvēktiesību aktīvisti pēc izmeklēšanā atklātā iebilda, ka māsas nav noziedznieces, bet gan upuri, tomēr Krievijā nav likumu, kas aizsargātu vardarbībā ģimenē cietušos. Saskaņā ar 2017. gadā ieviestajām likuma izmaiņām, pirmreizējam likumpārkāpējam, kas Krievijā piekauj savu ģimenes locekli līdz tādam stāvoklim, ka nav nepieciešama mediķu palīdzība, draud tikai naudas sods. 

Policija Krievijā pret vardarbību mājās parasti izturas kā pret “ģimenes iekšējo problēmu”. 

Gan pusaudžu māte, gan kaimiņi jau iepriekš vērsušies policijā ar sūdzībām par meiteņu tēva vardarbīgo uzvedību, taču policijas rīcība neesot sekojusi. 

Māte jau ilgstoši neesot dzīvojusi kopā ar vīru un meitām, bet Hačuturjans arī aizliedzi meitām ar māti sazināties. 

Saskaņā ar psihiatru vērtējumu meitenes ilgstoši dzīvojušas izolācijā un cietušas no posttraumatiskā stresa sindroma. 

Lieta velkas lēni

Lai gan meitenes vairs neatrodas apcietinājumā, viņām ir uzlikti dažādi aizliegumi, piemēram, viņas nedrīkst runāt viena ar otru, kā arī ar presi. 

Prokurori apgalvojuši, ka tēva slepkavība ir iepriekš plānota un motīvs bijis atriebība. Ja māsas tiks atzītas par vainīgām, viņām draud 20 gadu cietumsods. Taču ir cerība, ka lieta tiks traktēta kā pašaizsardzība. 

Meiteņu advokāts uzsver, ka māsas bijušas nepārtraukta fiziska nozieguma upuri un tādēļ būtu jāatceļ visas pret viņām izvirzītās apsūdzības. 

Cilvēktiesību aktīvisti un parastie iedzīvotāji uzsākuši parakstu vākšanu par māsu attaisnošanu. 

Citi šobrīd lasa

Indonēzijas policija aiztur "pasaules karali" 1
Aktrise Ieva Puķe staigājusi pa Vanšu tilta margām: "Nu, varbūt nevajadzēja..."
Elmārs Tannis apņēmies atkal notievēt

Официально: Принц Гарри и герцогиня Меган лишатся королевских титулов

Евгений Петросян перестал общаться с родной дочерью после предательства