Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ES Vispārējā tiesa atceļ Janukoviča un viņa līdzgaitnieku līdzekļu iesaldēšanu. (Foto: EPA/Scanpix)

Janukoviča līdzekļi iesaldēti nepamatoti, lemj ES tiesa 18

Ārzemēs
11. jūlijā 23:08 2019. gada 11. jūlijā 23:08
Jauns.lv / LETA
Eiropas Savienības (ES) Vispārējā tiesa ceturtdien atcēlusi bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča un sešu viņa līdzgaitnieku līdzekļu iesaldēšanu, atzīstot, ka bloka dalībvalstis neesot nodrošinājušas viņu tiesību ievērošanu.

2014.gada martā ES sāka to personu līdzekļu iesaldēšanu, kas tiek turētas aizdomās par Ukrainas valsts īpašumu piesavināšanos, paredzot iesaldētos līdzekļus vēlāk atdot Kijevai.

Ceturtdienas spriedums, kas attiecas uz laikā no 2016. līdz 2018.gadam iesaldētajiem līdzekļiem, pieņemts pamatojoties uz Janukoviča, viņa dēla Oleksandra, bijušā premjerministra Serhija Arbuzova un citu bijušo augstāko amatpersonu sūdzībām. ES sankcijas pret šīm septiņām personām tika vērstas tāpēc, ka tobrīd pret tām Ukrainā notika izmeklēšana, aizdomās par valsts līdzekļu piesavināšanos.

Viņi apstrīdēja līdzekļu iesaldēšanas pagarināšanu ES Vispārējā tiesā, apgalvojot, ka bloka dalībvalstis neesot ievērojušas atbilstošo procedūru. Luksemburgā izvietotā tiesa apmierināja viņu prasību, atzīstot, ka ES dalībvalstis neesot pārliecinājušās, vai Ukraina pilnībā ievērojusi prasītāju tiesības uz aizstāvību un tiesisko aizsardzību.

ES lēmumi par līdzekļu iesaldēšanas pagarināšanu "nesatur nevienas pašas atsauces" uz dalībvalstu pasākumiem šo tiesību ievērošanai, teikts tiesas spriedumā. Spriedumu divu mēnešu un desmit dienu laikā vēl iespējams pārsūdzēt ES Tiesā. Janukovičam un viņa līdzgaitniekiem jau iepriekš izdevies veiksmīgi apstrīdēt viņu līdzekļu iesaldēšanu, kas notikusi citos laika periodos.

Citi šobrīd lasa

Antra no Dobeles stāsta par savu dalību eksotiskajā smagā metāla adīšanas konkursā Somijā
Dziednieks Gancogs Čalkhāsūrens: "Cilvēkam būtu jādzīvo līdz 140 gadiem..." 1
Marokā brutāli noslepkavotas tūristes no Skandināvijas: vairākiem cilvēkiem piespriests nāvessods 28
Tēmas: Ukraina
Skatīt visus komentārus

Стало известно, почему недавно родившая герцогиня Меган теперь всегда собирает волосы в пучок

Точно не путешествие мечты: латвийцы на Лиго поехали в автобусный тур и остались в шоке 1