Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Lielbritānijas parlaments atbalsta viendzimuma laulību un abortu legalizācijas attiecināšanu uz Ziemeļīriju 25

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2019. gada 9. jūlijā 22:41 2019. gada 9. jūlijā 22:41
  Jauns.lv / LETA
Lielbritānijas parlaments otrdien ar lielu balsu vairākumu nolēmis likuma normas par viendzimuma laulībām un abortiem attiecināt arī uz Ziemeļīriju, ja līdz 21.oktobrīm netiks atjaunots provinces reģionālās valdības darbs.

To paredz papildinājumi pie likumprojekta par vēlēšanu atlikšanu Ziemeļīrijā, lai dotu iespēju turpināt sarunas par 2017.gadā sabrukušās reģionālās valdības atjaunošanu.


Lai gan visā pārējā Apvienotās Karalistes teritorijā viendzimuma laulības un aborti ir legāli, Ziemeļīrijā tie ir aizliegti.

Lai gan visā pārējā Apvienotās Karalistes teritorijā viendzimuma laulības un aborti ir legāli, Ziemeļīrijā tie ir aizliegti. (Foto: AFP/Scanpix)

Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija (DUP), no kuras ir atkarīgs premjerministres Terēzas Mejas valdības vairākums parlamentā, kategoriski iebilst pret pašreizējās kārtības grozīšanu.

Savukārt valdība vienmēr ir norādījusi, ka par šiem jautājumiem jālemj vietējiem politiķiem.

Tomēr britu parlamentārieši acīmredzot ir zaudējuši pacietību, un viendzimuma laulību legalizācijas attiecināšanu arī uz Ziemeļīriju otrdien atbalstīja 383 apakšnama deputāti, kamēr pret to balsoja 73 likumdevēji. Savukārt abortu legalizācijas attiecināšana uz Ziemeļīriju tika atbalstīta ar 332 pret 99 balsīm.

Likumprojekts vēl jāapstiprina parlamenta augšnamam – Lordu palātai.

Tomēr likumprojekts paredz, ka gadījumā, ja līdz 21.oktobrim tiks atjaunots Ziemeļīrijas reģionālās valdības darbs, normas par abortu un viendzimuma laulību legalizācijas attiecināšanu uz šo provinci nestāsies spēkā.

Citi šobrīd lasa

Anonīma (un tāpēc ļoti atklāta) intervija ar aptiekāri. Uzzināsiet kā draugs to, kas zināms farmaceitam
VIDEO: ieskaties pašmāju fitnesa dāmu Danutes un Sendijas kāzu dienā
Karote darvas pēc pasaules skriešanas čempionāta Rīgā - Slokas ielas asfalts izrādījies pagaidu variants
Skatīt visus komentārus