Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Eiropols brīdina, ka "Islāma valstī" arvien lielāku lomu spēlē sievietes 30

Pasaulē
14. jūnijā 23:30 2019. gada 14. jūnijā 23:30
Jauns.lv / LETA
Sievietes spēlē arvien lielāku lomu džihādistu grupējumā "Islāma valsts" - gan karadarbībā frontes līnijās, gan teroristiskās aktivitātēs Rietumos, piektdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) policijas aģentūra Eiropols, brīdinot, ka tas var atstāt ilgtermiņa ietekmi arī uz citiem džihādistu grupējumiem.

Kā norādīja Eiropols, sieviešu darbība aptver "mediju, morālās kontroles, veselības aprūpes un izglītības jomas", bez kurām grupējuma pašpasludinātais kalifāts nebūtu spējīgs funkcionēt.

Salīdzinot ar agrākiem džihādistu grupējumiem, sievietes arī ievērojami vairāk parādās "Islāma valsts" propagandā, gan kā publikāciju autores, gan kā tās mērķauditorija, teikts Eiropola ziņojumā.

Sievietes, kurām agrāk "Islāma valstī" bija ar karadarbību nesaistītas lomas, tagad arvien vairāk tiek aicinātas ķerties pie ieročiem. (Foto: AFP/Scanpix)

Lai arī "Islāma valsts" nav pirmais teroristu grupējums, kas aicina sievietes pievienoties cīņai, daļēji tā pievilcība slēpjas faktā, ka tas "ļauj sievietēm ceļot uz kalifāta zemēm bez vīriešu pavadības", pavēstīja Eiropols.

"Islāma valstij" zaudējot teritorijas Irākā un Sīrijā, sievietes, kurām agrāk grupējumā bija ar karadarbību nesaistītas lomas, tagad arvien vairāk tiek aicinātas ķerties pie ieročiem.

Saistītās ziņas

Vācijas izlūkdienests: "Islāma valsts" joprojām ir nopietns drauds Rietumiem 8
Pēc 5 gadu klusuma ar jaunu video vēstījumu publiski parādās "Islāma valsts" pavēlnieks 33
Irākas premjers: "Islāma valsts" ir vājināta, taču ne sakauta 1

Pagājušajā gadā 15% no Eiropas Savienības tiesās notiesātajiem bijušajiem "Islāma valsts" locekļiem bija sievietes, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados.

Eiropols secina, ka, lai arī ekstrēmistu grupējumos joprojām dominē ideja, ka džihādistes nekaro, "līdzsvars var viegli mainīties" no tradicionālās "mājās sēdētāju" lomas uz karošanu kopā ar vīriešiem frontē.

Citi šobrīd lasa

7 lietas, kurām nav jāatrodas virtuvē uz darba virsmas 6
Video, kurā redzama Merkeles trīcēšana, komentējis britu ārsts: “Tur iemesli noteikti ir nopietnāki par dehidratāciju” 25
Policija atklāj sīkākas detaļas par Bolderājā atrasto nogalināto meiteni - viņa bijusi tikai 15 gadus veca 9
Skatīt visus komentārus

"Спасибо, что сейчас вы здесь": умирающая от рака Александра Яковлева отыграла последний спектакль

Браку герцогини Меган и принца Гарри предрекли скорое крушение 1