Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Eiropols brīdina, ka "Islāma valstī" arvien lielāku lomu spēlē sievietes 30

Pasaulē
14. jūnijā 23:30 2019. gada 14. jūnijā 23:30
Jauns.lv / LETA
Sievietes spēlē arvien lielāku lomu džihādistu grupējumā "Islāma valsts" - gan karadarbībā frontes līnijās, gan teroristiskās aktivitātēs Rietumos, piektdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) policijas aģentūra Eiropols, brīdinot, ka tas var atstāt ilgtermiņa ietekmi arī uz citiem džihādistu grupējumiem.

Kā norādīja Eiropols, sieviešu darbība aptver "mediju, morālās kontroles, veselības aprūpes un izglītības jomas", bez kurām grupējuma pašpasludinātais kalifāts nebūtu spējīgs funkcionēt.

Salīdzinot ar agrākiem džihādistu grupējumiem, sievietes arī ievērojami vairāk parādās "Islāma valsts" propagandā, gan kā publikāciju autores, gan kā tās mērķauditorija, teikts Eiropola ziņojumā.

Sievietes, kurām agrāk "Islāma valstī" bija ar karadarbību nesaistītas lomas, tagad arvien vairāk tiek aicinātas ķerties pie ieročiem. (Foto: AFP/Scanpix)

Lai arī "Islāma valsts" nav pirmais teroristu grupējums, kas aicina sievietes pievienoties cīņai, daļēji tā pievilcība slēpjas faktā, ka tas "ļauj sievietēm ceļot uz kalifāta zemēm bez vīriešu pavadības", pavēstīja Eiropols.

"Islāma valstij" zaudējot teritorijas Irākā un Sīrijā, sievietes, kurām agrāk grupējumā bija ar karadarbību nesaistītas lomas, tagad arvien vairāk tiek aicinātas ķerties pie ieročiem.

Saistītās ziņas

Vācijas izlūkdienests: "Islāma valsts" joprojām ir nopietns drauds Rietumiem 8
Pēc 5 gadu klusuma ar jaunu video vēstījumu publiski parādās "Islāma valsts" pavēlnieks 33
Irākas premjers: "Islāma valsts" ir vājināta, taču ne sakauta 1

Pagājušajā gadā 15% no Eiropas Savienības tiesās notiesātajiem bijušajiem "Islāma valsts" locekļiem bija sievietes, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados.

Eiropols secina, ka, lai arī ekstrēmistu grupējumos joprojām dominē ideja, ka džihādistes nekaro, "līdzsvars var viegli mainīties" no tradicionālās "mājās sēdētāju" lomas uz karošanu kopā ar vīriešiem frontē.

Citi šobrīd lasa

"Mis Anglija" sagrauj stereotipu par skaistām sievietēm un kļūst par veiksmīgu ārsti 8
"Varbūt vajadzēja nākt ar aploksnīti?!" - sašutumu raisa slimnīcas mediķu attieksme pret nu jau mirušu pacientu
Matemātikas skolotājs Rīgas skolā bērniem teksta uzdevumu vietā rāda erotiska satura filmas 38
Skatīt visus komentārus

Шокирующая история: садистка 4 года пытала маленького приемного сына

«Вот, что со мной делает болезнь»: Ким Кардашьян показала честное фото без макияжа