Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēkā izdzīvojušas 180 000 bites, kas stropos mitinājās uz jumta
Desmitiem tūkstošu bišu, kas tika turētas stropos uz Parīzes Dievmātes katedrāles jumta, izdzīvojušas postošajā ugunsgrēkā, kas 15. aprīļa vakarā sāka plosīt dievnamu.
180 000 bites, kas dzīvoja stropos uz katedrāles jumta atrastas dzīvas, paziņoja Parīzes Dievmātes katedrāles biškopis Nikolā Žeāns.
Ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē
Pirmdienas pēcpusdienā izcēlies ugunsgrēks slavenajā Parīzes Dievmātes katedrālē, liesmām apņemot tās jumtu un ugunsgrēka rezultātā sabrukusi katedrāles torņa smaile. Uguns ...
"Jūtos tik atvieglots. Redzēju satelītattēlus, kuros redzams, ka trīs stropus uguns nav skāris. Es domāju, ka viņas ir sadegušas," teica Žeāns.
Nikolā Žeāns bišu stropus pieskatīja kopš 2013. gada, kad tos novietoja uz katedrāles jumta ar mērķi palielināt bišu populāciju Francijas galvaspilsētā.
Kā izskatās Parīzes katedrāles iekšpusē pēc milzīgā ugunsgrēka
Biškopis skaidroja, ka ogļskābē gāze bites nenogalina, bet padara miegainas, piebilstot, ka tad, kad bites sajūt uguni, tās ēd medu un sargā savu karalieni. Eiropas bites briesmu gadījumā nekad nepamet savu stropu.
Četras dienas pēc tam, kad uguns izpostīja slaveno Parīzes ikonu, arhitekti un celtniecības darbinieki stabilizējuši bojātā dievnama pamatus.
"Novērsts risks, ka ēkas sienas varētu sabrukt," sacīja Parīzes ugunsdzēsības dienesta pulkvedis Gabriēls Plus.
Ugunsdzēsējiem izdevies atdzesēt sienas un būvgružus no jumta, kas atradās katedrālē.
Tas ir brīnums, ka katedrāle joprojām stāv. Un tas, ka visa relikvija tika saglabāta," viņš teica.
Jau ziņots, ka katedrālē 15.aprīļa vakarā izcēlās ugunsgrēks, kas nodarījis plašus postījumus pasaulslavenajam dievnamam. Ugunsdzēsējiem izdevies izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcinājušas jumtu un citas katedrāles būvdetaļas, tostarp sabruka katedrāles torņa 93 metrus augstā smaile.