Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Putins ar Kaljulaidu apspriedīs ekonomiskās attiecības un drošību Baltijas reģionā. (Foto: AP/Scanpix)

Kremlis: Putins ar igauņu prezidenti runāšot par drošību Baltijas reģionā 413

Ārzemēs
Vakar 18:24 2019. gada 17. aprīlī 18:24
Jauns.lv / LETA
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien Maskavā ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu apspriedīs divpusējās ekonomiskās attiecības un drošību Baltijas reģionā, trešdien paziņojis Kremļa preses dienests.

"Sarunu gaitā plānots apspriest divpusējo attiecību pašreizējo stāvokli un perspektīvas tirdzniecībā un ekonomikā, kā arī kultūras un humanitārajā jomā un apmainīties viedokļiem par stabilitātes un drošības uzturēšanu Baltijas reģionā," teikts tā izplatītajā paziņojumā.

Kā ziņots, marta nogalē kļuva zināms, ka Kaljulaida 18.aprīlī apmeklēs Maskavu darba vizītē, lai tur atklātu renovēto Igaunijas vēstniecības ēku. Par to, ka šīs vizītes laikā viņa gatavojas arī tikties ar Putinu, tika paziņots aprīļa sākumā, un Kremlis drīz apliecināja, ka Putina tikšanās ar Kaljulaidu tiek gatavota, bet konkrētas informācijas par tās saturu līdz šim trūcis.

Pati Kaljulaida pagājušajā nedēļā intervijā Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR gan izteikusi cerību, ka šī tikšanās sekmēs atklātāku dialogu starp abām valstīm un "attiecību attīstību visos līmeņos", bet medijos izskanējuši vairāku ekspertu izteikumi, ka Igaunijas prezidentei, iespējams, vispār nevajadzētu tikties ar Putinu.

Kā tikmēr liecina aptauja, ko pēc laikraksta "Postimees" pasūtījuma veikusi socioloģisko pētījumu firma "Kantar Emor", divas trešdaļas Igaunijas sabiedrības vēlas, lai abu valstu vadītāji pārrunātu ekonomisko attiecību atdzīvināšanas iespējas. Šo jautājumu par svarīgāko uzskata visas aptaujāto grupas, izņemot jauniešus vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kuri par būtiskāku uzskata militārās spriedzes mazināšanu.

Par vēlamiem gaidāmās tikšanās sarunu tematiem aptaujātie atzinuši vēl vairākus jautājumus - Igaunijas un Krievijas robežlīgumu, Krievijas agresiju Ukrainā, Maskavas iejaukšanos Rietumu demokrātijas procesos un nepilsoņu tiesības, bet attieksme pret šo tematu apspriešanu Kaljulaidas un Putina sarunās igauņu un neigauņu vidū atšķiras.

Citi šobrīd lasa

FOTO: ārzemju zvaigznes, kurām nav veicies ar estētisko ķirurģiju 11
Lieldienas nāk: kā skaisti nokrāsot olas mellenēs un kumelītēs 2
Šorīt debesīs virs Latvijas bija vērojama optiskā parādība - parhēlijs 7
Skatīt visus komentārus

Видео: на юбилейном концерте Алла Пугачева вывела всю свою семью на сцену

Умерла 55-летняя вдова Евгения Евстигнеева, сыгравшая в сериалах «Кадетство» и «Ольга»