Ģimeni no Jaunzēlandes nepatīkami pārsteidz atradums “Airbnb” dzīvoklī Īrijā
Kādu ģimeni no Jaunzēlandes nepatīkami pārsteidzis atradums “Airbnb” vietnē izīrētā dzīvoklī Īrijā. Proti, dzīvojamajā istabā paslēptu novērošanas kameru, kas ģimeni jau bija paspējusi nofilmēt un translēt tiešraidē.
Bārkeru ģimene no Oklendas bija devusies 14 mēnešu garā ceļojumā apkārt Eiropai. Kad ģimene ieradās izīrētajā dzīvoklītī Īrijā, tēvs Endrjū Bārkers, kurš strādā IT jomā, pārbaudīja Wi-fi savienojumu un netīšām atklāja dūmu detektorā paslēpto novērošanas kameru.
“Tas patiešām bija šoks. Šausmīga sajūta,” medijiem stāstīja Bārkers. Ģimene sazvanījusi “Airbnb”, bet nekāds situācijas risinājums netika piedāvās. Pēcāk Bārkeri ķērušies pie dzīvokļa īpašnieces sazvanīšanas. Kā saimniece izdzirdēja par novērošanas kameru, viņa nolika telefonu.
Bārkeru ģimene pārvākusies uz tuvāko viesnīcu un nākamajā dienā mēģinājusi sazvanīt “Airbnb” vietni atkārtoti. “Viņi neuzskatīja, ka problēma ir nopietna. Mūsu ziņojums tika uztverts kā parasta rezervācijas atcelšana,” pauduši Bārkeri.
Lai gan “Airbnb” pēcāk apsolījuši veikt notikušā izmeklēšanu, ar ģimenei neviens pārstāvis pēcāk tā arī nesazinājās. Vien pēc tam, kad ģimene nolēma situāciju izklāstīt sociālajos tīklos un medijos, “Airbnb” vietne bloķējusi konkrētā dzīvokļa īpašnieci, neļaujot piedāvāt savus pakalpojumus vietnē.
Šī gan nav pirmā reize, kad īrnieki “Airbnb” dzīvokļos atrod paslēptas kameras. Piemēram, ASV Universitātes profesors Džefrijs Bighams kopā ar ģimeni Jaunā gada brīvdienas bija ieplānojis pavadīt Sietlā - “Airbnb” noskatītā dzīvoklī. Liels bijis ģimenes pārsteigumus, kad izīrētajā dzīvoklī pie sienas pamanīta video novērošanas kamera. Arī toreiz “Airbnb” neizrādīja pārāk lielu interesi situācijas atrisināšanā.
"Airbnb" guvis strauju popularitāti visā pasaulē un šobrīd tā aktīvajā piedāvājumā ir vairāk kā 5 miljoni īrei pieejamo naktsmāju. Ar šīs platformas starpniecību cilvēki var noīrēt mitekļus no privātpersonām visā pasaulē.