Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lavickis polim uzbrucis gaišas dienas laikā uz ielas. (Foto: Scanpix/Facebook)

26 gadus vecais Latvijas pilsonis Rihards Lavickis Īrijā saņem bargāko sodu par poļu vīrieša slepkavību 16

Pasaulē
2019. gada 25. martā 11:50 2019. gada 25. martā 11:50
  Jauns.lv
Latvijas pilsonis Īrijā stājies tiesas priekšā par poļu tautības vīrieša noduršanu pirms diviem gadiem pie tirdzniecības centra Longfordā. Pagājušās nedēļas izskaņā tiesa pieņēmusi lēmumu, ka Lavickis atzīstams par vainīgu slepkavībā, vēsta portāls “Baltic-Ireland”. 

Centrālās krimināltiesas tiesnesis 26 gadus vecajam Rihardam Lavickim par upura saduršanu līdz nāvei piesprieda mūža ieslodzījumu.

Jauns.lv jau ziņoja, ka notiesātais pirms vairāk kā diviem gadiem pie tirdzniecības centra Longfordā nodūra poļu tautības vīrieti. Apsūdzētais neatzina savu vainu tīšā slepkavībā, bet atzina, ka ir vainīgs nogalināšanā bez iepriekšēja nodoma.

Centrālajā krimināltiesā prokurors norādījis, ka saskaņā ar lietas faktiem Lavicka apgalvojums neatbilst patiesībai. 

Prokurors tiesā norādīja, ka mirušais tikai nesen bija ieradies Īrijā, bet Lavickis tur dzīvo jau kopš 14 gadu vecuma. Laikā, kad notika slepkavība, nestrādāja neviens no iesaistītajiem vīriešiem, bet polis bija sācis pamatīgi lietot alkoholu.

Dažus mēnešus pirms liktenīgās dienas upuris kopā ar vēl kādu vīrieti Lavicki piekāva, izmantojot kasteti, bet vēlāk izsita logu mājoklim, kurā Lavickis dzīvoja kopā ar savu partneri un bērnu. Apsūdzētais izsauca policiju un apgalvoja, ka logu izsitis poļu tautības vīrietis, piebilstot, ka pats šo lietu "atrisinās".

Kā vēsta portāls, neraugoties uz likumsargu brīdinājumu to nedarīt, Lavickis apbruņojies ar nazi un devies vainīgo meklēt. Tiesā viņš apgalvoja, ka vēlējies upuri tikai pabiedēt, taču, sastopoties "aci pret aci", uznācis "prāta aptumsums" un viņš zaudējis paškontroli.

Citi šobrīd lasa

FOTO: glaunas mājas, miljonu vērti īpašumi un idilliskas miera ostas - tā dzīvo pašmāju zvaigznes 12
Daugavpilī autovadītājs "noparkojies" dzīvojamās mājas pirmajā stāvā 1
Džesika Simpsone sagaida savus 40, ielienot 14 gadus vecos džinsos
Skatīt visus komentārus

Беременная звезда Instagram Марина Балмашева вышла замуж за пасынка

"Корчевников, прекрати говорить с ней как с девственницей": зрители остались недовольны выпуском "Судьбы человека" с Волочковой