Lielā daļā Venecuēlas pārtraukta elektropiegāde
Lielākā daļa Venecuēlas ceturtdienas vakarā iegrima tumsā, sākoties milzu elektropiegādes traucējumiem, un līdzšinējā prezidenta Nikolasa Maduro administrācija paziņojusi, ka tā esot opozīcijas un "Amerikas imperiālisma" sarīkota "sabotāža".
Aģentūras AFP reportieri no Karakasa ziņo, ka plkst.16.50, īsi pirms tumsas iestāšanās, elektropiegāde tika pārtraukta gandrīz visā galvaspilsētā, izņemot atsevišķas ēkas, kurām elektroenerģiju nodrošina privāti ģeneratori.
Bez elektrības palicis arī metro, un pārtraukti arī tālruņu un interneta pakalpojumi.
Vietējie mediji ziņo, ka elektropiegāde pārtraukta lielākajā daļā valsts teritorijas.
Opozīcijas līderis Huans Gvaido, kas sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu izpildītāju, paziņojis, ka uz plkst.23 elektropiegāde bijusi pārtraukta 22 no 23 Venecuēlas štatiem un ka Karakasa bez elektroenerģijas jau aizvadījusi sešas stundas, kas ir "rekords".
Gvaido uzsvēris, ka notikušais ir "uzurpatora" Maduro nekompetences apliecinājums.
Savukārt valstij piederošā enerģētikas kompānija CORPOELEC tviterī paziņojusi, ka tā esot sabotāža un "pret valsti vērstā elektriskā kara sastāvdaļa".
"Mēs to nepieļausim. Mēs strādājam, lai atjaunotu pakalpojumus," uzsvērts CORPOELEC paziņojumā.
Tikmēr ministrs sakariem ar sabiedrību Horhe Rodrigess valsts raidorganizācijai "Telesur" paziņojis, ka elektroenerģijas piegādes traucējumi, kas esot "brutālas sabotāžas" rezultāts, skāruši tikai desmit štatus un ka trijos štatos elektropiegāde jau atjaunota, bet pārējos tikšot atjaunota tuvāko stundu laikā.
Rodriges arī paziņoja, ka "sabotāžā" esot iesaistīts ASV senators Marko Rubio, kurš elektropiegādes traucējumus jau esot "pareģojis" iepriekš.
Savukārt ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo norādījis, ka venecuēliešu nelaimēs nav vainojama Vašingtona, bet gan "Maduro režīma nekompetence".
Venecuēlā izcēlušās asiņainas vietējo iedzīvotāju un policijas sadursmes
Elektropiegādes traucējumi ekonomiskās krīzes pārņemtajā Venecuēlā kļuvuši par ierastu parādību.
Eksperti vaino valdību pietiekamu līdzekļu neiešķiršanā infrastruktūras uzturēšanai, kamēr autoritārais režīms vainu meklē sabotieros.
Pērn apsargāt hidroelektrostacijas Maduro uzdeva armijai, taču elektropiegādes traucējumi turpinās.