Interneta veikala “Aliexpress” īpašnieks un Ķīnas bagātākais vīrs Džeks Ma kļuvis par Komunistiskās partijas biedru
foto: Vida Press
Ar šo informāciju oficiāli padalījusies pati Ķīnas Komunistiskā partija.
Pasaulē

Interneta veikala “Aliexpress” īpašnieks un Ķīnas bagātākais vīrs Džeks Ma kļuvis par Komunistiskās partijas biedru

Jauns.lv

Džeks Ma ir viens no Ķīnas tiešsaistes iepirkšanās giganta “Alibaba” dibinātājiem un jau kādu laiku tiek uzskatīts par bagātāko valsts iedzīvotāju. To, ka viņš ir viens no 89 miljoniem partijas biedru, savā nesenajā oficiālās avīzes izdevumā paudusi pati Komunistiskā partija.

Interneta veikala “Aliexpress” īpašnieks un Ķīnas ...

Kā ziņo ASV medijs “The New York Times”, partijas avīzē Džeks Ma pieminēts kopā ar 99 citiem izciliem Ķīnas iedzīvotājiem saistībā ar milzu ieguldījumu valsts labā.

Džekam Ma veltītajā rindkopā skaidri norādīts, ka viņš ir partijas biedrs.

ASV medijs piebilst, ka daudziem miljardiera piederība partijai, kura savos pirmsākumos kaislīgi un ar drakoniskām metodēm sludināja iestāšanos par darba ļaudīm, bijis pārsteigums, taču daļai Ķīnas sabiedrības un šīs valsts iekšējo procesu ekspertiem, kā arī novērotājiem, tas esot šķitis visnotaļ pašsaprotami.

Kārļa Marksa uzskatus Ķīnas Komunistiskā partija lielākoties “aizmirsa” īsi pēc brutālā vadoņa Mao Dzeduna ēras beigām.

Tā vietā tika ieņemta nostāja, kas ļāva veidot vietējiem privātuzņēmējiem draudzīgāku politiku un noveda pie Ķīnas pašreizējā – otras lielākās pasaules ekonomikas – statusa.

Komunistiskā partija spodrina tēlu

Kā pauž “The New York Times”, Džeks Ma Ķīnā ir “tehnoloģiju nozares rokzvaigzne” un, stājoties partijas rindās, lieliski palīdzējis ar Ķīnas Komunistiskās partijas imidža spodrināšanu.

Organizācija “The Hurun Report”, kas nodarbojas ar Ķīnas bagātāko personu aktivitāšu pētīšanu, ziņo, ka Džeka Ma un viņa ģimenes kopējā bagātība varētu būt mērāma 39 miljardu ASV dolāru apmērā.

Partijā pat disidenti

“Alibaba” pārstāvniecība līdz šim atteikusies komentēt avīzē izpausto informāciju, taču nav noslēpums, ka mūsdienās Ķīnas Komunistiskā partija nebūt nav ekskluzīvs “klubiņš”.

Tajā iesaistījušies aptuveni 7% pārapdzīvotās valsts pilsoņu, tostarp arī vairākas personas ar disidenta pagātni, vēsta ASV medijs.

Biedra statuss parasti liecinot par vēlmi “izsisties” valsts pārvaldes hierarhijā vai kādā no jomām, kuras pārstāvjiem ir būtiski iemantot partijas labvēlību un tam visbiežāk neesot saistības ar individuālu politisko uzskatu paušanu.

Īpaši būtiska draudzība ar partiju ir uzņēmējiem, kuru tiesības valstī nereti tiek aizstāvētas pavirši vai tiek ignorētas vispār.

Privātuzņēmējiem tiesības kļūt par partijas biedriem tika dotas 2001. gadā un Džeks Ma nebūt nav vienīgais starp ļoti bagātajiem, kurš nu ir ieguvis biedra statusu.

Pagaidām nav noskaidroti nedz konkrēti Džeka Ma rīcības iemesli, nedz arī tas, cik lielu biedra naudu viņš maksā. Zināms vien tas, ka partija bagātākajiem biedriem ik mēnesi pieprasa 2% no mēnešalgas.

Interesanti, ka pagātnē, kad Džekam Ma jautāts, kādas attiecības viņš uztur ar valsts varu, miljardieris atbildējis: “Iemīlies valdībā, taču nekad neprecies.”