Divas nedēļas pirms savas nāves Stīvens Hokings pareģojis Visuma bojāeju
Hokings īsi pirms savas nāves pētījis teoriju, kā cilvēce varētu atklāt un iepazīt paralēlos Visumus. Tāpat viņš izvirzījis prognozi par pasaules galu.
10 iedvesmojošas Stīvena Hokinga atziņas
Pasaulslavenais zinātnieks un fiziķis Hokings pie sava pēdējā darba “A Smooth Exit from Eternal Inflation” smagi strādājis līdz pat savas dzīves pēdējai dienai. Pašlaik viņa darbu izskata pasaules vadošais zinātniskais žurnāls. Materiāla līdzautors atzīst, ka par šo darbu Hokings varēja pretendēt uz Nobela prēmiju.
Zinātnieks izvirzījis teoriju, ka Visumam pienāks gals, kad tiks izsmelta visa zvaigžņu enerģija. Viņš pētījis, kā cilvēce varētu izmantot paralēlos Visumus, izmantojot kosmosa zondes vēsta “The Independent”.
Pētījuma līdzautors, Beļģijas Universitātes profesors Tomass Hertogs atzinis, ka Hokings bieži ir ticis nominēts Nobela prēmijai, taču nekad to nav ieguvis. Par šo – savas dzīves pēdējo pētījumu – viņam tas būtu izdevies, pārliecināts ir profesors.
Stīvens Hokings (1942-2018)
76 gadu vecumā Anglijā miris izcilais zinātnieks, fiziķis un matemātiķis Stīvens Hokings.
Jauns.lv jau ziņoja, ka 76 gadu vecumā Anglijā miris izcilais zinātnieks, fiziķis un matemātiķis Stīvens Hokings. Viņš no dzīves mierīgi aizgājis miegā savās mājās Kembridžā.
Stīvens Hokings dzimis Oksfordā un studējis kosmoloģiju gan tur, gan Kembridžā. Fizikā Stīvens Hokings pārsvarā nodarbojas ar teorētisko kosmoloģiju un kvantu gravitāciju. Būtiski ir viņa ieguldījumi melno caurumu izpētē un termodinamikā. Hokings ļoti daudz pētījis singularitātes — laiktelpas vietas, kurās nedarbojas klasiskie fizikas likumi. Visplašāk pazīstamākais singularitātes veids ir melnie caurumi.
21 gada vecumā Hokingam diagnosticēja amitrofāli laterālo sklerozi. Ārsti apgalvoja, ka viņš nenodzīvošot vairāk kā pāris gadu. Hokingam izdevās izdzīvot daudz ilgāk, lai arī, slimībai progresējot, viņš zaudēja spēju runāt un gandrīz nespēja pakustēties. Viņš pārvietojās un “runāja” ar īpašu datoru aprīkotā braucamkrēslā.