Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
No Lībijas nometnēm dzimtenē atgriezās 16 000 cilvēku. (Foto: AP/Scanpix/LETA)

Lībijā no nometnēm repatriēti 16 000 migrantu

Pasaulē
2018. gada 14. martā 00:07 2018. gada 14. martā 00:07
LETA
Lībijā no migrantu aizturēšanas nometnēm ir repatriēti vairāk nekā 16 000 afrikāņu migrantu, īstenojot ārkārtas plānu, otrdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietu un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Eiropas un Āfrikas līderi decembrī paziņoja par plānu migrantu "brīvprātīgu" deportāciju paātrināšanai no Lībijas pēc tam, kad medijos parādījās televīzijas materiāls par vergu tirgu Lībijā, kur nesodīti darbojas cilvēku kontrabandisti un noziedznieku tīkli.

Migrantu aizturēšanas nometnes Lībijā jau bija bēdīgi slavenas pēc ziņām par izvarošanām, spīdzināšanām un piekaušanām nometnēs, kuras kontrolē ANO atbalstītā Lībijas premjerministra Fajeza al Sarradža valdība.

"Šī gada pirmajos divos mēnešos – janvārī un februārī – mums izdevās izglābt un atbrīvot vairāk nekā 16 000 cilvēku no nometnēm Lībijā," Mogerīni paziņoja Eiropas Parlamentā Strasbūrā.

Visa 2017.gada laikā no Lībijas nometnēm dzimtenē atgriezās 16 000 cilvēku, un Mogerīni sacīja, ka tagad tajās palikuši tikai kādi 4000 līdz 5000 cilvēku.

"Es uzskatu, ka mēs varam pilnīgi iztukšot tās, maksimums, dažu mēnešu laikā," teica Mogerīni.

Lībija, kur par ietekmi cīnās konkurējoši kaujinieku, džihādistu un cilšu grupējumi, ir nozīmīga tranzīta valsts nelegāliem afrikāņu migrantiem, kas mēģina pāri Vidusjūrai nokļūt Eiropā.

Migrantu pieplūdums Itālijā ir krasi sarucis, kopš ES pērn noslēdza vienošanos ar Lībiju par migrācijas ierobežošanu.

Citi šobrīd lasa

"Esmu pieredzējis uz savas ādas, ka šķiršanās ir traģēdija" - mācītājs Bērziņš atklāti runā par dzīvi un baznīcas tumšo pusi 6
Traģiskā autobusa un mikroautobusa sadursme uz Daugavgrīvas šosejas: policija sniedz detalizētāku informāciju par notikušo 16
Dobeles novadā vīrieši demonstrē varenību, uzspridzinot vecu "Opel" automašīnu; aizturētas 6 personas 18
Pievienot komentāru

Максим Галкин показал, что ему подарили Алла Пугачева и дочь Лиза 2

С макияжем и грудью: пятилетняя дочь Ким Кардашьян впервые снялась для обложки журнала