Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Denēva atvainojas seksuālās vardarbības upuriem, tomēr neatsakās no "MeToo" veltītās kritikas. (Foto: AFP)

Denēva spiesta atvainoties par to, ka cilvēki nepareizi traktējuši viņas kritiku "MeToo" kustībai 14

Ārzemēs
2018. gada 15. janvārī 07:40 2018. gada 15. janvārī 07:40
  Kasjauns.lv/LETA
Franču kinozvaigzne Katrīna Denēva svētdien paziņoja, ka neatsakās no atklātajā vēstulē kustībai "MeToo" veltītās kritikas, tomēr arī atvainojās seksuālās vardarbības upuriem, kam varētu būt nepatikušas viņas domas.

"Es silti sveicinu visus šīs šausmīgās rīcības upurus, kurus varētu būt aizvainojusi "Le Monde" publicētā vēstule. Viņiem un tikai viņiem vien es atvainojos," Francijas laikrakstā "Liberation" publicētā vēstulē svētdien uzsvēra 74 gadus vecā aktrise.

Denēva arī norādīja, ka "Le Monde" publicētajā vēstulē "nebija nekā tāda", kas būtu varējis izraisīt tādu feministu pretreakciju.

Vēstulē nebija teikts nekas labs par seksuālu uzmākšanos, "citādi es to nebūtu parakstījusi", piebilda aktrise.

"Es mīlu brīvību (..) Man nepatīk šī mūsu laikmeta iezīme, ka ikviens jūtas tiesīgs (..) nosodīt. Laikmets, kurā vienkārša denunciācija sociālajos tīklos ir par iemeslu sodam, aiziešanai no darba un (..) bieži linčošanai medijos," savu viedokli pauda Denēva.

Aktrise arī noraidīja izteikumus, ka viņa neesot feministe. Denēva atgādināja, ka bija starp tām sievietēm, kas parakstīja franču feminisma ikonas Simonas de Bovuāras izveidoto abortu tiesību manifestu.

Aktrise gan atzina, ka savas ilgās karjeras laikā ir bijusi "lieciniece netaktiskām" situācijām starp vīriešiem un sievietēm.

"Risinājumu sniegs mūsu zēnu un meiteņu audzināšana," norādīja Denēva, piebilstot, ka arī uzņēmumiem jāievieš vadlīnijas, lai seksuālas uzmākšanās gadījumā nekavējoties tiktu sākta tiesvedība.

"Es ticu taisnīgumam," paziņoja Denēva.

Denēva un vēl apmēram 100 ievērojamu sieviešu no izklaides industrijas, zinātnes un citām jomām parakstīja atklātu vēstuli, kuru otrdien publicēja Francijas laikraksts "Le Monde".

Vēstulē teikts, ka ASV kino magnāta Hārvija Vainstaina skandāla izprovocēts "leģitīms protests pret seksuālu vardarbību" ir aizgājis par tālu un apdraud grūti izcīnīto seksuālo brīvību.

Vēstule izpelnījās asu kritiku, feministēm Francijā un citviet nosodot tās parakstītāju aicinājumu ļaut vīriešiem pavedināt sievietes.

Grupa vadošu franču feministu paziņojušas, ka Denēva un citas sievietes, kas parakstījušas vēstuli, šādi cenšas panākt, ka seksuālā vardarbība šķiet normāla.

Citi šobrīd lasa

Dānija atteicās no "AstraZeneca" vakcīnas. Kas notiks ar neizlietotajām devām? 4
Pirmdien atklāti 688 jauni Covid-19 gadījumi; 15 cilvēki miruši, tostarp - gados jauns sasirgušais 3
“Tas ir kā vidējais pirksts pārējai pasaulei!” Norvēģijā asi kritizē Krievijas Olimpiskās komitejas sportistu tērpus
Skatīt visus komentārus

Из-за Седоковой потерял страсть к игре? Янис Тимма лишился работы в России

Совершенно секретно? Принц Гарри и Чарльз провели тайную втречу в Виндзорском замке