Smoļenskas aviokatastrofas Polijas izmeklēšanas komisijas locekļi varētu būt falsificējuši faktus
foto: Vida Press
Smoļenskas aviokatastrofas upuru piemiņas vieta.
Pasaulē

Smoļenskas aviokatastrofas Polijas izmeklēšanas komisijas locekļi varētu būt falsificējuši faktus

LETA

Polijas Aizsardzības ministrija informējusi prokuratūru par iespējamo noziegumu, ko varētu būt pastrādājuši Smoļenskas aviokatastrofas izmeklēšanas komisijas locekļi, falsificējot faktus, liecina ministrijas sniegtā informācija.

Smoļenskas aviokatastrofas Polijas izmeklēšanas ko...
Polija pirmdien piemin septīto gadskārtu kopš Smoļenskas aviokatastrofas.

Polijā piemin Smoļenskas aviokatastrofā bojāgājušos. Pagājuši 7 gadi

Polija pirmdien piemin septīto gadskārtu kopš Smoļenskas aviokatastrofas, kurā dzīvību zaudēja Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un daudzas citas augsta ranga ...

Polijas aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs paziņoja, ka prokurori un tiesa izlems, vai komisijas locekļi ir atbildīgi par nepatiesu faktu apstiprināšanu vismaz četros gadījumos.

Smoļenskas aviokatastrofa notika 2010.gada 10.aprīlī. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki, arī Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un daudzas citas augsta ranga Polijas amatpersonas.

foto: Vida Press
Smoļenskas aviokatastrofas upuru piemiņas vieta.
Smoļenskas aviokatastrofas upuru piemiņas vieta.

Polijas labējā spārna politiķi uzskata, ka aviokatastrofa nebija negadījums, neraugoties uz to, ka Polijas un Krievijas izmeklētāji atzinuši, ka tā notika pilota kļūdas, slikto laikapstākļu un sliktās gaisa satiksmes kontroles rezultātā.

Aviokatastrofa Smoļenskā notika 2010. gada 10. aprīlī, kad Polijas prezidenta lidmašīna "Tupolev Tu-154M" nogāzās netālu no Krievijas pilsētas Smoļenskas lidlauka un gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie pasažieri un apkalpes locekļi.

Kadri no Polijas elites lidmašīnas aviokatastrofas vietas Smoļenskā

Aviokatastrofa Smoļenskā notika 2010. gada 10. aprīlī, kad Polijas prezidenta lidmašīna "Tupolev Tu-154M" nogāzās netālu no Krievijas pilsētas Smoļenskas lidlauka ...

Polija avārijas izmeklēšanai izveidoja īpašu komisiju, kuras vadību uzticēja toreizējam iekšlietu ministram Ježijam Milleram.

Macereviča sacītais liecina, ka komisijas locekļi melojuši, apgalvojot, ka izpētījuši katastrofas vietu uzreiz pēc avārijas, kā arī nepatiesi apgalvojuši, ka "melnās kastes" atvērtas kopīgi Maskavā, klātesot gan Krievijas, gan Polijas pārstāvjiem.

Ministrs intervijā telekanālam "Telewizja Republika" otrdien sacīja, ka tā nav taisnība, jo galvenā "melnā kaste", kas ieraksta sarunas pilotu kabīnē, tika atrasta daudz agrāk un to atvēra Krievijas pārstāvji, "vēl pirms poļi paguva tai uzmest aci".

Treškārt, komisijas locekļi parakstījušies zem kļūdaina novērtējuma par pārslodzi brīdī, kad lidmašīna ietriecās zemē.

Macerevičs apgalvo, ka arī oficiālais Polijas ziņojums ticis falsificēts, apgalvojot, ka Polijas gaisa spēku komandieris Andžejs Blasiks tieši pirms avārijas atradies pilotu kabīnē un devis norādījumus, kā rīkoties.

Jaunā komisija, kas atsākusi avārijas izmeklēšanu, šogad paziņoja, ka lidmašīnu, visticamāk, iznīcinājis sprādziens gaisā, un Krievijas gaisa satiksmes kontrolieri tīšām maldinājuši lidmašīnas pilotus par lidmašīnas atrašanās vietu.