Pirmoreiz nofilmēts lodveida zibens? Vīrietis iemūžina milzīgu kvēlojošu bumbu
Vīrietis no Ohaio štata lietusgāzes laikā, kad no debesīm krita arī krusa, nolēma iziet no mājas un iemūžināt skaistos dabas mirkļus. Pēkšņi pretējā ielas pusē elektrolīnijā notika spēcīgā izlāde. Uzreiz pēc tam radās gigantiska bumba kvēlojoši zilā krāsā, kas virzījās uz priekšu biedējošas skaņas pavadījumā. Pēc dažām sekundēm dabas parādība pazuda.
Tādējādi vīrietis, iespējams, kļuva par aculiecinieku dabas parādībai, ko sauc par lodveida zibeni.
Cilvēki internetā apgalvo, ka tā esot bijusi izlāde uz blakus esošajiem elektrības vadiem. Amerikā tie atrodas samērā zemu un pie katras mājas esot transformators. Izskaidrojums šim fenomenam esot vētras laikā nolauztie zari, kuri uzkrīt uz vadiem.
Vēl joprojām nav viennozīmīgas atbildes par to, kādos apstākļos rodas lodveida zibens un kas tajā īsti notiek. Tas, tik pat pēkšņi kā radies, izzūd ar sprādzienu vai arī bez pēdām.
Vecāki ļaudis, itsevišķi tie, kas dzīvo laukos, teic, ka negaisa laikā dažkārt esot redzējuši lodveida zibeni, reizēm to saucot par zibens bumbu, zibens lodi utml. Te tas "ienācis" istabā pa durvju spraugu, te pēkšņi parādījies no elektriskās kontaktligzdas. Lodveida zibens vienmēr ir apaļs.
Lodveida zibenim mēdz būt dažādi izmēri – ir fiksēti gan rieksta lieluma bumbiņas, gan lodes vairāku metru diametrā. Kad zibens īsi pirms izgaišanas sprāgst, tas atstāj spēcīgu sēra smaržu. Ja tas sprāgst telpās, sekas iespējamas letālas.
Zinātniskie dati par lodveida zibens iedabu ir visai skopi, jo dabā tas novērots reti, turklāt parasti izgaist dažu sekunžu laikā. Ņemot vērā skopos datus, pētnieciskie secinājumi par lodveida zibeni ir ļoti pretrunīgi.
2013. gadā Kurskas apgabalā Krievijā plosījās spēcīgas lietusgāzes, un kādam iedzīvotājam ar telefona kameru izdevās fiksēt iespaidīgo mirkli. Šis lodveida zibens bija sārtā krāsā, taču visbiežāk tie ir balti iezilgani vai pat zaļgani. Skeptiņi apgalvo, ka video redzamais esot tīrās blēņas.