Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pēc "WikiLeaks" publikācijām gaidāmas būtiskas izmaiņas ASV diplomātiskajā dienestā

Ārzemēs
2010. gada 6. decembrī 09:14 2010. gada 6. decembrī 09:14
 
Pēc tīmekļa vietnē "WikiLeaks" publiskotajiem slepenajiem ASV dokumentiem Vašingtona plāno būtiskas pārmaiņas diplomātiskajā dienestā un izlūkošanas aģentūrās, svētdien vēstīja mediji.

ASV ziņu portāls "The Daily Beast" vēsta, ka "WikiLeaks" atklātībai nodoto materiālu dēļ darbu, visticamāk, nevarēs turpināt tie diplomāti, kas kritiski izteikušies par citu valstu valdībām.

"Mums būs jāatsauc daļa no mūsu labākajiem cilvēkiem (..), jo viņi uzdrīkstējās ziņot patiesību par tām valstīm, kurās viņi strādā," portālam atzina vārdā neminēta ASV amatpersona.

Lai gan darbs pie šīs ieceres īstenošanas ir tikai nesen kā sācies, Valsts departaments, Pentagons un Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) pašlaik plāno, ka nākamo mēnešu laikā tiks nomainīti darbinieki vairākās Savienoto Valstu vēstniecības un konsulātos.

Lūgta apstiprināt izskanējušo informāciju, Valsts departamenta pārstāve sacīja, ka "mēs tā rīkotos, ja būtu nepieciešamība". Taču plašāki komentāri pašlaik netiek sniegti.

Arī senators Džons Kerijs nenoliedza, ka darbinieku maiņa ASV diplomātiskajās misijās ir iespējama. "Es jums nevaru to stāstīt, taču ir iespējams, ka dažviet cilvēki vairs nevarēs ar viņiem sastrādāties," viņš atzina.


LETA

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Krievija joprojām apjukusi par sprādzieniem Krimas kara lidlaukā 9
Divas mūzikas leģendas: Madonna un Bejonsa kopā piedalījušās provokatīvā fotosesijā
Ar jaunu vīrusu Ķīnā inficējušies vismaz 35 cilvēki 3
Pievienot komentāru