Nav ziņu par 4 Latvijas iedzīvotājiem, kas varētu atrasties Japānā
Pasaulē

Nav ziņu par 4 Latvijas iedzīvotājiem, kas varētu atrasties Japānā

Jauns.lv

Patlaban nav ziņu par četriem Latvijas iedzīvotājiem, kuri, iespējams, atrodas Japānā, šorīt intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars.

Nav ziņu par 4 Latvijas iedzīvotājiem, kas varētu ...

­­

Cunami postījumi Japānā

Vēstnieks sacīja, ka Japānā iedzīvotāji ir salīdzinoši mierīgi. Tokijā traģiskos notikumus izjūt ar nedaudz mazāku mašīnu skaitu uz ielām, veikalos ir iztukšoti pārtikas plaukti.

Jau ziņots, ka Japāna cīnās ar 11.martā valsts ziemeļaustrumu daļu nopostījušās zemestrīces un cunami sekām, steigšus meklējot dubļu un atlūzu jūrā izdzīvojušos un steidzot novērst potenciālu kodolkatastrofu.

Zemestrīces skartajā Japānas atomelektrostacijā (AES) "Fukušima 1", kas atrodas aptuveni 250 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Tokijas, pirmdien noticis vēl viens sprādziens, gaisā izmetot milzīgu dūmu mākoni un ievainojot sešus strādniekus.

Varasiestādes informē, ka pēc eksplozijas radiācijas līmenis spēkstacijas apkaimē nav būtiski pieaudzis.

Tas ir otrais sprādziens šajā AES trīs dienu laikā.

Latviete Linda Romanovska un venecuēlietis Daniels Morčains uzturas Tokijas Hanedas lidostā, jau ilgāk nekā dienu gaidot savu pārcelto reisu.
Latviete Linda Romanovska un venecuēlietis Daniels Morčains uzturas Tokijas Hanedas lidostā, jau ilgāk nekā dienu gaidot savu pārcelto reisu.

Sprādziens noticis "Fukušimas 1" trešajā reaktorā, kur iepriekš bija pārstājušas darboties dzesēšanas sistēmas.

AES operators "Tokyo Electric Power" (TEPCO) informē, ka reaktoru apņemošā dzelzsbetona struktūra sprādzienā palikusi neskarta un radiācijas līmenis ir 10,65 mikrozīverti, kas ir ievērojami mazāk par pieļaujamo normu - 500 mikrozīvertiem.

Kā jau ziņots, pārstājot darboties reaktora dzesēšanas sistēmai, "Fukušima 1" atomelektrostacijā sprādzienā sestdien tika daļēji sagrauta ēka, kurā atrodas pirmais kodolreaktors, taču reaktoru apņemošā dzelzsbetona struktūra palika neskarta.

Sestdien pirmajā kodolreaktorā notikušais sprādziens izmeta gaisā radiācijas mākoni, AES tuvumā radiācijas līmenim uz laiku palielinoties 20 reizes. Tomēr nedaudz vēlāk AES apkārtnē radiācijas līmenis nokritās, vējam radioaktīvā piesārņojuma mākoni nesot Klusā okeāna virzienā. Tālāka radiācijas noplūde AES apkārtnē nav konstatēta.

Pēdējo dienu laikā no AES apkaimes evakuēti vairāk nekā 180 000 cilvēku, bet aptuveni 160 tikuši pakļauti radiācijai.

Kasjauns.lv/LETA/Foto:LETA/AFP /EPA

­­