Fukusimas AES darbība netiks atjaunota, vietā būvēs jaunas
Pēc ārkārtas stāvokļa novēršanas avarējušās Fukusimas atomelektrostacijas darbība vairs netiks atjaunota, ceturtdien pavēstīja Japānas premjerministrs Naoto Kans.
Fukusimas reaktora dzesēšanas darbi Japānā
Sarunā ar Japānas Komunistiskās partijas līderi Kadzuo Šī valdības vadītājs apliecinājis, ka tiks izbeigta kodolspēkstacijas ekspluatācija.
Japānas valdības vadītājs arī paziņojis, ka tiek izskatīta iespēja par 14 jaunu kodolreaktoru būvniecību līdz 2030.gadam.
Saskaņā ar pērnajā jūnijā apstiprinātajām Japānas enerģētikas politikas vadlīnijām atomenerģija būs galvenais elektroenerģijas avots gan vidējā termiņā, gan ilgtermiņā, un līdz 2030.gadam plānots uzbūvēt vēl vismaz 14 reaktorus, no kuriem deviņi jāpabeidz līdz 2020.gadam.
Teju trīs nedēļas pēc 11.marta postošās zemestrīces un tās izraisītā cunami situāciju Fukusimas atomelektrostacijā joprojām nav izdevies stabilizēt.
Kā trešdien pavēstīja stacijas apsaimniekotājs un īpašnieks "Tokyo Electric Power" (TEPCO), tiks norakstīti pirmie četri reaktori, ņemot vērā postījuma apmēru un uz tiem uzlietā sālsūdens daudzumu. Taču uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Cunehisa Kacumata bija pieļāvis iespēju, ka varētu tikt atjaunota pašlaik apturētā 5. un 6.rektora darbība.