Marokā pēc pašaizdedzināšanās miris pensionārs
Marokā piektdien miris pensionārs, kas dienu iepriekš aizdedzinājās pie pilsētas tiesas nama, vēsta vietējie mediji.
Vīrietis dzīvojis viens pats un viņam bijušas nopietnas sociālās un privātās problēmas. Viņš ceturtdien pie Marakešas pilsētas tiesas nama sevi aplēja ar benzīnu un aizdedzinājās. Piektdien no gūtajām traumām viņš mira vietējā slimnīcā.
Sākta izmeklēšana par notikušo, kas pie tiesas nama radīja paniku.
Pēdējā laikā Marokā notikuši vairāki pašaizdedzināšanās incidenti.
Jau vēstīts, ka otrdien slimnīcā no gūtajām traumām mira viens no diviem jaunajiem marokāņiem, kas pagājušajā nedēļā aizdedzinājās galvaspilsētā Rabatā bez darba esošo universitātes absolventu protestu laikā.
Abi jaunie vīrieši aizdedzinājās pie Izglītības ministrijas ēkas 18.janvārī, vēlāk viņus nogādāja slimnīcā, bet 27 gadus vecais Abdelvahabs Zeiduns otrdien no gūtajiem apdegumiem mira.
Lai gan ar benzīnu sevi aplēja pieci demonstranti, aizdedzināties izdevās tikai diviem.
Pašaizdedzināšanās incidenti atgādina par 2010.gada decembrī notikušo tunisieša Muhameda Buazizi pašaizdedzināšanos, kas aizsāka plašus tautas protestus Tunisijā un vēlāk iedvesmoja tautu sacelšanos arī citās arābu valstīs.
2010.gada decembrī Tunisijas amatpersonas konfiscēja 26 gadus vecā bezdarbnieka Buazizi nelicencētos ielu tirgoņa ratus. Tika vēstīts, ka amatpersonas viņu arī situšas un aizvainojušas. Tas puisī izraisīja depresiju, un viņš aizdedzinājās, paužot miljoniem arābu valstīs nabadzībā slīgstošo cilvēku izmisumu par autoritāro režīmu varu.
Buazizi nāve janvārī izraisīja tautas sacelšanos, kuras laikā valsts autoritārais prezidents Zinealabidins ben Ali aizbēga no valsts.
Pēc varas maiņas Tunisijā tautas protestu vilnis pāršalca arī citas arābu valstis. Protesta akciju dēļ februārī bija spiests atkāpties Ēģiptes prezidents Hosnī Mubaraks, savukārt Lībijā bruņotā sacelšanās augustā gāza diktatoru Muammaru Kadafi. Novembrī pēc protestiem vienošanos par varas nodošanu parakstīja Jemenas prezidents Ali Abdullahs Salehs. Kopš marta Sīrijā turpinās asiņaini nemieri pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu.