Indijā pieņem likumu sieviešu aizsardzībai no izvarošanas
Indijas parlaments ceturtdien apstiprināja likumprojektu, kas paredz ar bargākiem sodiem aizsargāt sievietes no izvarošanas, uzmākšanās, piespiedu atkailināšanās un citiem seksuāliem noziegumiem.
Ceturtdien likumprojektu apstiprināja parlamenta augšpalāta, bet otrdien to izdarīja parlamenta apakšpalāta. Spēkā tas stāsies, kad to būs parakstījis Indijas prezidents Pranabs Mukherdžī.
Jaunais likums paredz bargus sodus ne vien par uzmākšanos, seksuālu vajāšanu un citiem seksuāliem noziegumiem, bet arī nāvessodu personām, kas atkārtoti notiesātas par izvarošanu, un gadījumos, ja upuris pēc izvarošanas mirst vai paliek paralizēts.
Līdz šim Indijas likumos nebija definēta seksuāla vajāšana un piespiedu atkailināšanās, bet jaunajā likumā par to paredzēts līdz septiņiem gadiem ilgs cietumsods.
Tas arī paredz, ka apsūdzību par izvarošanu lietās personu uz izmeklēšanas laiku nevarēs atbrīvot pret drošības naudu.
29.decembrī Singapūras slimnīcā no smagiem iekšējo orgānu ievainojumiem nomira 23 gadus veca Indijas studente, kas 16.decembrī tika izvarota. Studente kopā ar draugu bija iekāpusi autobusā, kad tā vadītājs Rams Singhs ar četriem saviem pilngadīgajiem draugiem un vienu nepilngadīgo viņai uzbruka. Studente pēc izvarošanas tika izmesta no autobusa. Singhs marta sākumā pakārās Tiharas cietumā Deli.
Šis notikums izraisīja plašu rezonansi gan Indijas, gan starptautiskajā sabiedrībā, pastiprinot bažas par Indijas meiteņu un sieviešu drošību un statusu sabiedrībā. Pēc tam notikuši vēl vairāki grupveida izvarošanas gadījumi vai to mēģinājumi.
Izvarošana ir viens no vardarbības aktiem, kas tiek pastrādāts pret sievietēm Indijā. Cilvēktiesību aktīvisti norāda, ka nereti izvarošana notiek arī ģimenēs un ik gadu no tās mirst tūkstošiem sieviešu.
Valdība pēc decembra notikuma izveidoja darba grupu, kas izstrādāja jaunos tiesību aktus.
BNS