Krievija otro reizi vēsturē netiek ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē
Krievija piektdien netika pārvēlēta ANO Cilvēktiesību padomē. ANO Ģenerālā asambleja kā Austrumeiropas pārstāves padomē ievēlēja Ungāriju un Horvātiju.
Cilvēktiesību aizsardzības organizācijas pirms balsojuma bija izvērsušas kampaņu, aicinot nepieļaut Maskavas ievēlēšanu padomē, ņemot vērā tās lomu Sīrijas pilsoņkarā.
Kopš ANO Cilvēktiesību padomes izveidošanas 2006.gadā Krievija tajā nav bijusi pārstāvēta tikai vienu gadu.
193 dalībvalstis piektdien balsoja par 14 no 47 vietām padomē, kurai ir jāuzrauga un jāizmeklē cilvēktiesību pārkāpumi visā pasaulē.
Krievija saņēma 112 balsis, Horvātija - 114, bet Ungārija - 144. Šīs trīs valstis kandidēja uz divām reģionālajām vietām.
Cilvēktiesību aizsardzības organizācija "Human Rights Watch" bija brīdinājusi, ka Krievijas, kā arī Saūda Arābijas atgriešanās varētu vājināt padomi tās centienos saukt pie atbildības cilvēktiesību pārkāpējus.
Saūda Arābija tomēr tika pārvēlēta ar 152 balsīm. Ņemot vērā, ka Rijādas gadījumā uz četrām reģionālajām vietām kandidēja tikai četras valstis, šāds iznākums bija sagaidāms.
Padomē tika pārvēlēta arī Ķīna, kas izpelnījusies pārmetumus par cilvēktiesību pārkāpumiem, kā arī Kuba un Ēģipte - valstis, kurās cilvēktiesību situācija ir smaga.
Horvātija, Irāka un Ruanda pirmo reizi tika ievēlētas padomē.
Pārējās piektdien ievēlētās valstis ir Brazīlija, Lielbritānija, Japāna, Dienvidāfrika, Tunisija un ASV.
Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.
Krievija Sīrijas pilsoņkarā atbalsta prezidenta Bašara al Asada valdību.