Katra trešā japāniete vēlas kļūt par mājsaimnieci un pēc laulībām nestrādāt
Katra trešā japāniete vecumā no 15 līdz 39 gadiem vēlas apprecēties un kļūt par mājsaimnieci, liecina aptaujas rezultāti.
34% respondentu atzinušas, ka pēc laulībām nevēlas strādāt.
Tikmēr nedaudz lielāks apjautāto sieviešu īpatsvars - 38% japāniešu - nevēlas kļūt par mājsaimniecēm, bet pārējām aptaujas dalībniecēm nebija skaidras nostājas šajā jautājumā.
Savukārt Japānas vīriešu domas šajā jautājumā nedaudz atšķiras, un tikai katrs piektais atzinis, ka vēlētos, lai viņa sieva nākotnē nestrādātu.
Aptaujā arī noskaidrots, ka vairums sieviešu Japānā nemeklē bagātus preciniekus. Vairāk nekā 40% apjautāto atzinušas, ka vēlētos mērenu, taču stabilu dzīvesveidu, un būtu apmierinātas, ja ģimenes ienākumi mēnesī sasniegtu ap 200 000 līdz 300 000 jenu (1054 līdz 1581 latu).
Aptaujā gan nav noskaidrots, cik respondentu nemaz nevēlas apprecēties.
Neskatoties uz augsto izglītības līmeni, daudzas sievietes Japānā pēc bērna piedzimšanas neatgriežas darbā, un sabiedrības spiediens pret sievietēm ir diezgan spēcīgs, mudinot viņas palikt mājās.
Tikmēr gan pašmāju, gan starptautiskie eksperti, to vidū Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda uzskata, ka sievietes varētu izglābt Japānas tautsaimniecību, aktīvāk iesaistoties darba tirgū.
Japānas darba tirgu apdraud gan lielais darbinieku skaits, kam jādodas pensijā, gan arī zemais dzimstības līmenis, radot papildu slogu uz valsts budžetu.
Japānas valdība apņēmusies nodrošināt, ka līdz 2020.gadam 30% augstāko amatu valdībā ieņemtu sievietes. Pašlaik tikai divas no 19 ministriem ir sievietes.
LETA