Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Salacā noķerta jauna Latvijas rekordzivs 1

9vīri
8. aprīlī 06:52 2021. gada 8. aprīlī 06:52
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Salacas upē pagājušās nedēļas otrdienā viens no Latvijas godalgotākajiem makšķerniekiem Konstantīns Koļesņikovs noķēra rekordzivi – 6,38 kilogramus smagu un 88 centimetrus garu taimiņu, sauktu arī par jūras foreli.

Konstantīns jau kopš bērnības makšķerē un piedalījies gan Latvijas, gan pasaules makšķernieku sacensībās, kur ieguvis godalgotās vietas. Tik brangs taimiņa loms kā 30. martā mūsu valstī vēl nebija piedzīvots un tagad notiek procedūra, lai to reģistrētu kā Latvijas rekordu.

Pēc vairāku minūšu ilgas cīņas ar lomu, tā uzmērīšanas un nosvēršanas taimiņš atkal tika palaists brīvībā. Makšķernieks informē, ka taimiņš noķerts ar vobleri.

Konstantīns Koļesņikovs Salacā nomakšķerējis Latvijā vēl nebijušu rekordlomu - 6,38 kilogramus smagu un 88 centimetrus garu taimiņu. (Foto: no Konstantīna Koroļova arhīva)

Koļesņikovs Jauns.lv pastāstīja: “2021. gada 30. martā, balstoties uz licenci D zonā (taimiņa/laša makšķerēšanas licence no 1. marta līdz 10. maijam – red.) Salacas upē tika noķerts taimiņu tēviņš “Sea trout” - 88 cm, 6 kg un 380 gr smags”.

Veiksmīgā loma ieguvējs pastāstīja, ka jau daudzus gadus nodarbojas ar makšķerēšanas sportu, pārstāvot Latvijas foreļu makšķernieku izlasi: “Esmu piedalījies sešos pasaules čempionātos, man ir daudz balvu. Kopš bērnības makšķerēju ar spiningu. Lašus ķeru kopš 1986. gada un četras reizes esmu piedalījies Latvijas lašu makšķerēšanas čempionātā, un četras reizes arī bijis godalgotu vietu ieguvējs.

Tagad ir laiks vienkārši mierīgi makšķerēt un baudīt skaisto Latvijas dabu”.

Rekordtaimiņa loms (tā izvilkšana no ūdens – 6.10 min.):

Citi šobrīd lasa

Zemgales vēlēšanu saraksta lokomotīves: geju "šāvēja", malumedniecībā apsūdzētais, "kolhoza metodiķis" 4
Paveikta unikāla 8 stundu operācija 38 gadus vecam vēža pacientam Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā 1
"No sāpēm zaudēja samaņu" - aculiecinieks atklāj detaļas par negadījumu, kurā autovadītājs notrieca bērnu un aizbēga
Pievienot komentāru

Потеря за потерей: в день похорон принца Филиппа скончался близкий друг Елизаветы II

Провокаторша! 63-летняя Шэрон Стоун снялась в смелой фотосессии для обложки журнала