Pacients tikai var spriest, kas viņam ir noderīgāks, nevis vispārīgas direktīvas. Kad vienreiz tiks ņemta vērā slimnieka griba, jo katra maciņa biezums ir personīgā lieta. Un vai valsts neiegūs, ja varēs atļauties maksāt par rezultātu?
Te ir vēl viena nianse. Zāļu firmas samazina savu medikamentu cenu par dažiem cemtiem, lai viņu ražojums iegūtu lētāka medikamenta statusu. Un pacients ir spiests par pilnu cenu pirkt iepriekš lietoto kompensēto medikamentu. Tur dažiem rodas ietaupījums. Cits variants - zāļu firma ussintezē ko ļoti līdzīgu, savienojumā ir tikai viens vai daži struktūru pamainoši atomi, iedarbība it kā līdzīga, cena par dažiem centiem zemāka. Un atkal pacientam tiek iedots it kā tas pats, bet patiesībā jau cits preparāts. Un atkal pacients, ja var, tad pērk par pilnu cenu iepriekš lietoto. Ārstiem gan ir neliela kvota, izrakstīt zāles nevis pēc aktīvās vielas, bet pēc nosaukuma, tikai to dara reti. Piedevām aptiekas nereti paziņo, ka šis medikaments nav, nav noliktavā un vispār cenšas iedot ko citu, itkā līdzvērtīgu.Tā ka valsts NVD ir kārtējo reizi iebraucis auzās, bet lielās ar patieesībā neesošu ekonomiju. Diemžēl par šādu ekonomiju maksā pcients. Izeja būtu vienkārša – nevis akli vadīties pēc lētākām zālēm, bet izmantot cenu intervālu – teiksim pāris desmitu centu robežās. Tas dotu iespēju pacientam nemainīt zāles ik pa dažiem mēnešiem, jo farmfirmas cītīgi konkurē savā starpā un pacienti ar hroniskām un neārstējamām slim’bām tikai iegūtu.
Tikai aizmirsts ir tas, vai pacientam der šis aizvietotājs. Saskāros divas reizes ar zāļu aizvietotāju un palika slikti. Pirku pa savu naudu to ko jau lietoju. Jautāju aptiekā, cik ir ekonomija valstij - 3.50,aizvietotājs kuru kompensē 0.86 centi. Parēķiniet cik izdevīgi! Kur paliek ieekonomētais uz pacienta rēķina. Kad dzirdu to Tv vai tagad lasu man paliek slikta dūša un gribas teikt biezu vārdu!
Ar ieviestajām izmaiņām ir sācies eksperiments par zāļu ietekmi uz katra pacienta veselību, vismaz man (paaugstināts asinsspiediens). Ja bija nonormalizējies, tad tagad, katru mēnesi citas zāles un neder...neietekmē asinsspiediena pazemināšanos. Eksperiments turpinās
Izmaiņas zāļu izrakstīšanā ļauj ietaupīt miljonus
Pievienot komentāru
Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem
Populārākais šodien