Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
18 komentāri
Sakārtot:
Buuu
2019. gada 7. novembrī 09:36
Kas tā ir pa ņirgāšanos no valsts puses!? Nozarē pastāv milzu problēmas, tikmēr te sāk pētīt un publicēt individuālu ārstu algas. Nožēlojami
Žanis Vieplis
2019. gada 7. novembrī 09:37
Un kaut vai tāda būtu. Man ir prieks ja ārsts kurš arī ir cilvēks spēj tādu naudu nopelnīt. Viņš jau ar to naudu pakaļu neslauka, tā tiek laista apgrozībā un galu galā tiek maksāts arī soc. nod. Bet tie lielākie vaimanātāji un brēcēji- skauģi tie gan pensionārus un maznodrošinātos neatbalsta ar saviem nodokļiem, jo viņi tos nemaksā.
Mihail 1971
2019. gada 7. novembrī 09:44
Algu varbūt arī nav, bet ienākumi nešaubos, ka ir...vai VID kādreiz ir painteresējies par kādām algām pirkti ārstu premium klases auto vai īpašumi?
Fenomens
2019. gada 7. novembrī 10:36
Mihail, ārsti būdami sevišķā korupcijas riska grupā jau divdesmit gadus tiek pētīti ne tikai no VID, bet arī no KNAB puses diezgan regulāri. Tāpēc jau vienīgā lieta par ko var piekasīties ir pacientu atstātās gurķu burkas vai šokolādes kastes.
Mihail 1971
2019. gada 7. novembrī 10:54
Tiešām? Tad tas tiešām ir fenomens - algas mazas, bet braukā ar Range Roveriem, Porsche Cayenn, BMW X..., kuri degvielu rij spaiņiem, Mežaparkā un Baltezerā dažiem īpašumi un cik vēl nezinām...kaut kāda īpaša "sevišķā riska grupa"
Fenomens
2019. gada 7. novembrī 11:03
Jūs pieļaujat tādu pašu kļūdu kādu pieļauj žurnālists rakstot, ka viens ārsts nopelnīja 39 000, līdz ar to nav vajadzība palielināt algas nozarē. Ir ārsti, kuri pelna 4 vai 6 tūkstošus. Lielākā daļa pelna virs 1000 ap 1500 līdz 1800 euro. Vai lielākajai daļai, kuri pelna 1500-1800 ir jāsamierinas, jo daži procenti no viņiem pelna atbilstošas algas? Tāpat varētu salīdzināt ar minimālās algas celšanu un miljonāriem. Deputāti var pateikt - kādēļ, lai mēs celtu minimālo algu? Te tak viens pagājušo gad nopelnījis 10 miljonus, tātad visi tā var. Un pārbaudes ir gan no VID, gan no KNAB puses. Ja Jums ir pierādīji vai informācija par korupcijas gadījumu, tad varat griezties tiesībsargājošajās iestādēs ar iesniegumu, bet te vairāk izskatās pēc parastas "ļurināšanas" par tēmu, kura Jums sveša.
Kristers Kalnajs
2019. gada 7. novembrī 11:10
"Range Roveriem, Porsche Cayenn, BMW X". Brāl, Ja tu vari atļauties operatīvajā maksāt 300 euro mēnesī, tad vari braukt ar jebkuru no šīm mašīnām. Nav jābūt miljonāram vai jākrāpjas, lai to atļautos.
Lāsma Kalnozola
2019. gada 7. novembrī 11:15
Problēma faktiski ir dziļāka - cilvēki, kuri ieguvuši augstāko izglītību un pavadījuši ilgu laiku pie grāmatām, saņem kapeikas.
Mihail 1971
2019. gada 7. novembrī 11:30
Jābūt aklam vai jāpieder "pie riska grupas", lai neredzētu nesakritības starp reālo algu un atribūtiem ar kuriem "riska grupas" pārstāvji pārvietojas...pats KNAB dažas dienas atpakaļ atzina, ka pacienti neziņo par aplokšņu pieprasīšanu bailēs par to, ka ir viņu ārstēšana un veselība ir pilnībā atkarīga no tās pašas ārstējošas personas, kaut gan pat aploksne vēl negarantē rezultātu.
Fenomens
2019. gada 7. novembrī 11:41
Kā cilvēks, kurš jau padsmit gadus strādā šajā nozarē varu Jums teikt, ka aplokšņu/pateicību problēma bija liela, bet pirms vel manas karjeras sākuma, proti, deviņdesmitajos un divtūkstošo gadu sākumā. Savā karjerā zinu tikai vienu ārstu, kurš prasīja aploksnes un viņš šobrīd ir zaudējis savu ārsta praksi. Ja runa ir par pateicībām, tad tieši pacienti ir tie, kuri uzmācas ar tām, jo Jūtas pateicību parādā mūsu speciālistiem. Vislielākā daļa no šīm pateicībām ir kafija, konfektes, konservi vai alkohols. Nauda aploksnēs tiek dota ļoti reti un jebkurš ārsta naudu noraida, jo par tās pieņemšanu var zaudēt savu ārsta praksi. Jaunās paaudzes ārsti atsakās jebkādas pateicības arī kafijām un pārējā un uztver to kā aizvainojumu. Kā jau teicu, Jūs runājat par to, ko nesaprotat.
Mihail 1971
2019. gada 7. novembrī 11:48
Ak, tad tomēr fenomens ir "riska grupas" pārstāvis, tā arī domāju. Viss nostājās savās vietās ...
Fenomens
2019. gada 7. novembrī 11:55
Un tas manus argumentus padara mazāk faktiski pareizus, jo? Medicīnas nozares darbiniekiem ir jāsaņem atbilstošs atalgojums vai arī liela daļa pāries uz privātajām klīnikām vai aizbrauks uz rietumiem, kur alga var būt no četrām līdz astoņām reizēm lielāka. Latvijā procents no IKP ko atvēl medicīnai ir viens no zemākajiem Eiropā. Tomēr cilvēki sagaida kvalitatīvu un ātru veselības aprūpi. To nav iespējams izdarīt ar tik mazu līdzekļu investēšanu šai nozarē. Tas ir fakts un neatkarīgi vai esmu šīs nozares darbinieks vai nē, tas šo faktu nepadara mazāk būtisku.
Kristers Kalnajs
2019. gada 7. novembrī 12:03
Ja par izglītību jāmaksā desmitiem tūkstošu un jāmācas desmit gadu, tad stabili, ka šī ir neatbilstoša alga.
Melānija
2019. gada 7. novembrī 13:00
Jā,atbalstu mediķu piketu,bet vispirms ir jāsakārto tā veselības nozare no iekšpuses,gan tur naudiņu arī atradīs,bet visvairāk manuprāt,cik esmu novērojusi,algas vajadzētu tik tiešām lielākas sanitārēm,tās,kuras cilā smagus,gulošus slimniekus,viņus aprūpē,var redzēt,ka tas darbs gan ir ļoti smags,par to,tā kā neviens nerunā.Nu ir jāsakārto no pašiem pamatiem veselības aprūpes sistēma,ne jau tikai ar algu pacelšanu vien,bet arī ar rindām pie ārstiem,lai nav jāgaida mēnešiem.
Fenomens
2019. gada 7. novembrī 14:55
Mikhail, Jūs acīmredzot nesaprotat sekas šai medicīnas darbinieku atalgojuma krīzei. Mediķi un pārējais personāls valsts slimnīcās strādā galvenokārt dēļ savas pārliecības, bet ja valsts viņiem sola vienu jau kuru gadu un viss ko viņi saņem ir piga, tad arī attieksme sekojoša. Kā jau Kristers minēja, Ārsta izglītība maksā naudu un izglītības ilgums ir 6 līdz 14 gadi atkarībā no specializācijas. Pašlaik valsts slimnīcās ir akūts ārstu trūkums un strādājošajiem jāņem pusotra vai divas maiņas, jāstrādā ārpus darba laika un jāziedo personiskais laiks, lai palīdzētu cilvēkiem. Ko mēs saņemam pretī? Tādu lamzaku kā tu, kurš mūs sauc par kukuļu ņēmējiem un valdību, kura nepilda solījumus. Ar šādu attieksmi redzēsiet mūs dodamies uz citam valstīm un rindas paliks ar vien garākas. Varbūt nākamreiz sēžot rindā pie ārsta apdomāsi savu absurdo loģiku.

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi