
Spītējot lietum, Cēsīs atkal valdīja Imantdienu noskaņojums. Nākamgad tām - 50!

Sestdienas vakarā Cēsīs, Pils parka estrādē, norisinājās jau par kultūrvēsturisku tradīciju kļuvušie mūzikas svētki “Imantdienas”, pulcējot daudzus pazīstamus Imanta Kalniņa mūzikas izpildītājus. Jāpiebilst, ka 2026. gadā “Imantdienas” svinēs 50. gadskārtu. Daudzos mūzikas baudītājus neatturēja arī lietus.

Šā gada koncertā programma izskanēja trijās daļās. Kā pirmie uz skatuves kāpa leģendārā grupa “Turaidas Roze”, kura šogad atzīmē savu 40 gadu jubileju, piedāvājot klausītājiem savu zelta repertuāru: dziesmas “Svētku diena”; “Nelaid māte bērnus mežā” u.c. Koncerta otrajā daļā uzstājās muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”, kuras muzikālais ceļš aizsākās meklējot tautas mūzikas motīvus ImKas (komponista Imanta Kalniņa) radītajās kompozīcijās un interpretējot tās mūsdienīgās instrumentācijās, kuras guvušas klausītāju atzinību. Koncertā skanēja dziesmas “Rakstu RakstI”, “ Karsta mana jauna dziesma” un daudzas citas. Noslēdzošajā koncerta daļā uz skatuves kāpa populārā grupa “Autobuss debesīs”, kura arī turpina atzīmēt savu 25 gadu jubileju, turklāt neiztrūkstoša koncerta sastāvdaļa būs arī tradicionālā sadziedāšanās ar klausītājiem, kas apliecina latviešu mūzikas un kopā dziedāšanas nozīmi ikviena latvieša dzīvē.

Vietne "cesis2025.lv" citē grupas solista, Imanta kalniņa dēla Marta Kristiāna Kalniņa teikto par “Imantdienām”: “Jau kopš agras bērnības šie man ir bijuši ļoti gaidīti svētki – viens no gada lielākajiem muzikālajiem notikumiem. Neapšaubāmi, būšana mūzikā, satikšanās ar klausītājiem, mūziķiem, kopā dziedāšana mani ir ietekmējusi visu dzīvi. Te es veidojos kā cilvēks, pilnveidojos un uzkrāju pieredzi. Protams, jūtos atbildīgs par šo tradīciju – lai tā dzīvo, izskan tuvu un tālu, lai arī mani bērni šajā steidzīgajā un sarežģītajā pasaulē, spēj piedzīvot, sajust un izdziedāt savu dziesmu.”

1976. gadā aizsākās Imantdienu tradīcija, kura, pateicoties Imanta Kalniņa mūzikai, kļuva par ikgadēju notikumu Latvijas kultūras dzīvē. Grupas “Menuets”, “Turaidas roze”, vēlāk arī “Autobuss debesīs”, “Raxtu Raxti” un Latvijā zināmi solo mākslinieki veicināja Imantdienu un Imanta Kalniņa mūzikas popularizēšanu, latviskās piederības sajūtas un identitātes nostiprināšanu.