
Patiesie iemesli, kāpēc cilvēkiem paātrinās pulss

Normāls pulss pieaugušajiem ir parasti no 60 līdz 100 sitieniem minūtē. Pulss var paātrināties dažādu faktoru ietekmē, piemēram, stresa, fiziskās slodzes vai slimību dēļ. Ir vairāki paņēmieni, kā samazināt pulsu un atjaunot to normālā līmenī.
Iemesli, kāpēc paātrinās pulss:
-
Fiziskā slodze. Intensīvas fiziskās aktivitātes laikā ķermenis palielina asinsrites ātrumu, lai nodrošinātu muskuļiem vairāk skābekļa un enerģijas.
-
Stresa situācijas. Stress vai trauksme aktivizē "cīņas vai bēgšanas" reakciju, kas palielina sirdsdarbības ātrumu.
-
Kofeīns un stimulanti. Kafija, enerģijas dzērieni un citi stimulanti var paātrināt pulsu.
-
Slimības un infekcijas. Dažādas slimības, īpaši drudzis vai infekcijas, var izraisīt pulsa paātrināšanos, jo ķermenis cenšas cīnīties ar slimību.
-
Dehidratācija. Kad ķermenis ir dehidrēts, tas mēģina kompensēt asins tilpuma samazināšanos, paātrinot sirdsdarbību.
-
Zāles. Dažas zāles, piemēram, pretsaaukstēšanās līdzekļi, astmas inhalatori un daži antidepresanti, var paātrināt pulsu.
-
Hormonālas izmaiņas. Grūtniecība, vairogdziedzera darbības traucējumi un citi hormonālie traucējumi var ietekmēt sirdsdarbības ātrumu.
Kā padarīt pulsu lēnāku:
-
Relaksācija un dziļa elpošana. Elpošanas vingrinājumi, piemēram, dziļa diafragmas elpošana, var palīdzēt samazināt pulsu un mazināt stresu.
-
Meditācija un joga. Regulāra meditācija un jogas prakse var palīdzēt samazināt stresa līmeni un normalizēt sirdsdarbību.
-
Kafijas un kofeīna ierobežošana. Kofeīna patēriņa samazināšana var palīdzēt palēnināt pulsu.
-
Atpūta un pietiekama miega kvalitāte. Nodrošinot pietiekamu atpūtu un kvalitatīvu miegu, ķermenis var atgūt normālu sirdsdarbību.
-
Hidratācija. Regulāra šķidruma uzņemšana palīdz novērst dehidratāciju, kas var veicināt pulsu paātrināšanos.
-
Fiziskā aktivitāte. Regulāras, bet mērenas fiziskās aktivitātes, piemēram, pastaigas vai peldēšana, palīdz uzlabot sirds veselību un uzturēt normālu pulsu.
-
Izvairīšanās no stresa faktoriem. Ja iespējams, samaziniet stresa avotus vai izmantojiet stresa pārvaldības tehnikas, piemēram, laika pārvaldību vai emocionālo atbalstu.
Ja pulss paātrinās bieži vai bez skaidriem iemesliem, ieteicams konsultēties ar ārstu, lai noskaidrotu iespējamās veselības problēmas.