Kanēlis – universālais garšvielu karalis (+ 2 neparastas receptes iedvesmai)
foto: Shutterstock
Kanēlim ir spēcīgs saldeni rūgts aromāts, un to nevajadzētu pārdozēt, jo tad tā garša ātri kļūst dominējoša. Kanēlis lieliski sader ar daudziem produktiem, tāpēc to izmanto gan kulinārijā, gan konditorejā.
Garšīgi

Kanēlis - universālais garšvielu karalis (+ 2 neparastas receptes iedvesmai)

Padomu nodaļa

"100 Labi Padomi"

Kanēlis ir viena no populārākajām garšvielām. Katram pasaules nostūrim raksturīgas savas īpašas garšvielas, bet kanēlis ir neparasti universāls – tas ir gan Indijas un Taizemes karijā, gan zviedru kanēļmaizītēs, gan amerikāņu ķirbju pīrāgā.

Kuru izvēlēties?

Ir divus kanēļa veidi: Ceilonas kanēlis un kasija kanēlis. Ceilonas kanēli ražo Šrilankā, un tam ir saldens un samērā delikāts aromāts. Kasija nāk no Indonēzijas, tas ir robustāks gan struktūrā, gan garšā.

Garšvielu iegūst no kanēļa koku mizas, to nolobot, izžāvējot un saritinot nelielos stienīšos. Kulināru ērtībai kanēļa miziņu samaļ pulverī, lai to būtu ērtāk lietot.

Desertos un arī pie gaļas

Kanēlim ir spēcīgs saldeni rūgts aromāts, un to nevajadzētu pārdozēt, jo tad tā garša ātri kļūst dominējoša. Kanēlis lieliski sader ar daudziem produktiem, tāpēc to izmanto gan kulinārijā, gan konditorejā. Neliela šķipsna kanēļa piešķir siltu aromātu mērcēm, arī zupām, kanēļa miziņa aromatizē tēju, karstvīnu vai olu liķieri. Kanēlis labi saskan ar āboliem, ķirbi, bumbieriem, šokolādi, piena produktiem, dažādiem cepumiem, riekstiem arī ar liellopa vai cūkas gaļu.

Lasi tālāk un uzzini, kā gatavo snickerdoodles jeb kanēļa cepumus, kā arī krāsnī ceptus dārzeņus ar kļavu sīrupu un kanēli:

Nākamā lapa: Kanēļa cepumi