Sieviete 17 mēnešus apceļoja pasauli, tērējot 48 eiro dienā: kas nogāja greizi
foto: Pexels.com/@Cliford Mervil
Plāns bija ceļojuma laikā vidēji zaudēt ne vairāk kā 48 eiro dienā uz cilvēku jeb 1440 eiro mēnesī.
Tūrisms

Sieviete 17 mēnešus apceļoja pasauli, tērējot 48 eiro dienā: kas nogāja greizi

Monika Zvaigzne

Jauns.lv

Budžeta ceļojumi apkārt pasaulei ir pilnīgi iespējami, taču galu galā gūtie iespaidi ir svarīgāki par finansiālu ietaupījumu.

Pie šāda secinājuma nonākusi sieviete, kura 17 mēnešus ilgušo ceļojumu ap planētu veikusi kopā ar savu partneri. Secinājumos viņa dalījusies ar izdevumu "Business Insider".

Pāris vairākus gadus krāja naudu ceļojumam. Plāns bija ceļojuma laikā vidēji tērēt ne vairāk kā 48 eiro dienā uz cilvēku jeb 1440 eiro mēnesī.

Sākumā viņiem izdevās turēties budžeta robežās. Pirmos divus mēnešus viņi pavadīja Peru, kur sieviete jūlijā iztērēja 1 316,71 eiro un 1 132,90 eiro augustā. Kā vēlāk izrādījās, tieši Peru bija lētākā valsts no visām, ko pāris apmeklēja 17 mēnešu ceļojuma laikā.

Ietaupījums tika skaidrots ne tikai ar zemajām vietējām pārtikas un mājokļu cenām. Pāris tīšām izvēlējās lētus autobusu reisus ātro un dārgo vietā, patstāvīgi gatavoja sev ēdienu un ignorēja dārgās ekskursijas.

Ekvadorā izdevumi bijuši jau vidēji 43 eiro dienā dienā, bet Kolumbijā sieviete izgājusi ārpus budžeta, tērējot vidēji 54 eiro dienā.

Turpmāk turēties budžeta robežās vairs neizdevās. Sieviete pa 55 eiro dienā tērēja Hondurasā, līdzīgi arī Nikaragvā, 59 eiro - Gvatemalā. Pēc tam bija lidojums uz Āziju, un it kā budžeta Vjetnama arī izmaksāja 51 eiro dienā.

"Atskatoties atpakaļ, domāju, ka es varētu palikt budžeta robežās tajās vietās, ja es censtos vairāk vai reorganizētu savu maršrutu," viņa saka, citstarp atceroties dažas pārāk dārgas izklaides vai pārāk dārgus mājokļus pie iespējas īrēt lētāku telpu.

Taču dažas valstis patiešām pārsteidza sievieti ar to, cik tās izrādījušās dārgas. Piemēram, Meksika un kaimiņvalsts Beliza ceļotājai izmaksājušas 2 956,83 eiro mēnesī. Lai gan arī tur savu lomu spēlēja dārgas izklaides, tomēr vidējās cenas gandrīz visam izrādījās augstākas, nekā ceļotāji bija gaidījuši. It kā lētā Indonēzija vidēji dienā izmaksāja 105 eiro, lai gan tur bija dārgu ekskursiju izmaksas.

Par dažām valstīm sākotnēji bija skaidrs, ka tās būs dārgas apmeklējumam. Singapūrā, pateicoties visiem pūliņiem, izdevies izdevumus ierobežot ar 91 eiro dienā. Taču rekordliela izmaksu ziņā bija Japāna. Viena uzturēšanās diena tur maksāja vidēji 117 eiro jeb gandrīz 3 171 eiro nepilna mēneša laikā.

"Tik ilgi ceļot bija neticami, un tas nebūtu iespējams bez mana budžeta. Ikdienas un mēneša izdevumu mērķi man palīdzēja kontrolēt savus izdevumus. Atskatoties pagātnē, es varētu mainīt savu maršrutu, lai vairāk laika pavadītu valstīs, kur esmu pavadījusi mazāk, bet beigās es neko nenožēloju. Patiesībā mans ieteikums ir tērēt naudu izklaides pasākumiem (saprātīgās robežās) - nekad neaizmirsīšu, kā ieraudzīju savvaļas orangutanus Indonēzijā vai iemācījos gatavot suši Japānā. Naudu var nopelnīt vēl, bet atmiņas paliek uz mūžu," rezumē sieviete.