Latvijā pusgada laikā nomedīti četri dzīvnieki, kuri ir ļoti līdzīgi šakāļiem
Latvijā pusgada laikā nomedīti četri dzīvnieki, kuri vizuāli ir ļoti līdzīgi šakāļiem; lai noteiktu precīzu dzīvnieku sugu, jāveic DNS analīze, sacīja zoologs Jānis Ozoliņš.
"Šobrīd fiksēti četri šādi gadījumi, ka nomedīti dzīvnieki, kuri vizuāli līdzinās šakāļiem, vienlaikus nepieciešams veikt DNS analīzes, lai tam gūtu apstiprinājumu," pastāstīja Ozoliņš. Pagaidām gan nav zināms, kad analīzes varētu tiks veiktas, jo tam nav atvēlēti papildu līdzekļi.
Pērn izskanējis, ka Latvijā, iespējams, no Igaunijas ienākuši šakāļi. Ozoliņš paskaidroja, ka dzīvnieki, kuri nomedīti Jelgavas pusē, visticamāk, ieceļojuši no Ukrainas dienvidrietumiem. Viņš arī uzsvēra, ka šakāļi parasti mitinās stepēs un Zemgales līdzenumi tiem ir vispiemērotākie.
Ņemot vērā, ka šakāļi bieži vien pārtiek no dzīvnieku mirstīgajām atliekām, tie klejo gar ceļu malām, kur atrodami notriekti meža zvēri, kas varētu būt arī ticamākais skaidrojums tam, kā šakāļi nonākuši līdz Latvijai.
Ozoliņš prognozēja, ka šakāļi Latvijas meža zvēru vidū iekļausies visai labi, jo tie ir līdzīgi lapsām – lai arī tie ir nedaudz lielāki, tie gūst barību līdzīgi.
Jau vēstīts, ka Igaunijas Vides pārvalde pērn ir devusi atļauju no nākamā mēneša sākuma medīt šakāļus, kas Igaunijā nav dabiski pastāvoša suga.
Martā šakāļi tika manīti Hanilas ciemā Igaunijas rietumos un augusta sākumā šakālis tika nošauts netālu no Kivioli Igaunijas ziemeļaustrumos. Pērnā gada sākumā šakāļi Igaunijā tika manīti Vīlandes apriņķī, kā arī Sāremā un Hījumā salās, bet Lēnes apriņķī februārī tika nošauts šakālis.
Šakālis ir augumā par vilku mazāks dzīvnieks, aptuveni 50 centimetru plecu augstumā, sver 11 līdz 16 kilogramu. Nav ziņu par šakāļu uzbrukumiem cilvēkiem.
Par šakāļiem tiek sauktas trīs suņu dzimtas ("Canidae") sugas. Zeltainais šakālis ('Canis aureus', angliski 'golden jackal') ir vienīgais, kas dzīvo ārpus Āfrikas.
BNS/Foto: All Over Press