Par elektronisko sakaru pakalpojumiem regulatorā pērn iesniedz 77 sūdzības
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) pērn saņēmusi 77 sūdzības par elektronisko sakaru pakalpojumiem, kas ir tikpat, cik 2012.gadā, ceturtdien žurnālistiem pastāstīja regulatora Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktora vietnieks Aleksandrs Čerņakovs-Neimarks.
Visvairāk sūdzību saņemts par "Latvijas Mobilā telefona" (LMT) sniegtajiem pakalpojumiem (24), kam seko "Lattelecom" (12) un "Tele2" (12). Čerņakovs-Neimarks gan uzsvēra - jāņem vērā, ka šiem pakalpojumu sniedzējiem ir visvairāk klientu.
Tāpat sūdzības iesniegtas par "Bite Latvija" (8), "Baltcom TV" (6) un "Izzi" (3) sniegtajiem pakalpojumiem. Visbiežāk neapmierinātība pausta ar elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti (50% sūdzību), rēķiniem, izdrukām, tarifiem (28%), līgumiem (8%) un numura saglabāšanu (7%).
Lielākā daļa sūdzību iesniegtas par balss telefonijas pakalpojumiem mobilajos tīklos (41%), seko interneta piekļuve (30%), kā arī TV programmu izplatīšana publiskajos elektronisko sakaru tīklos (13%) un balss telefonija fiksētajos tīklos (13%).
Čerņakovs-Neimarks atzīmēja, ka kopumā iesniegto sūdzību skaits ir mazs, ņemot vērā, ka elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem Latvijā kopumā ir aptuveni pieci miljoni klientu un aptuveni puse no sūdzībām nav pamatotas. "Pagājušā gada fenomens gan ir tas, ka mums ir parādījušies cilvēki, kas vēstulē sūdzās uzreiz par trim komersantiem, tā pat joprojām ir arī profesionāli sūdzētāji. Mēs aicinām iedzīvotājus izlasīt līgumu, ko viņi paraksta, jo tad būtu mazāk nepamatotu sūdzību," teica regulatora Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktora vietnieks.
Viņš atzīmēja, ka aptuveni trīs reizes dienā patērētāji sūdzas, zvanot SPRK. "Šeit arī savācās cilvēku skaits. Mēs aicinātu šos cilvēkus tomēr mums rakstīt, jo tad varam attiecīgo sūdzību izmeklēt. (..) Pirmais gan, kas jādara, ir jāvēršas pie pakalpojuma sniedzēja - mēs tomēr esam trešā puse," teica Čerņakovs-Neimarks.
SPRK ir neatkarīga valsts iestāde, kas izveidota un darbojas, lai valsts regulējamajās nozarēs ‒ enerģētikā, telekomunikācijās, pastā, dzelzceļa transportā ‒ aizstāvētu sabiedrisko pakalpojumu lietotāju intereses un veicinātu sabiedrisko pakalpojumu attīstību.
BNS