Sabiedrība

Lieljuksis aicina atgriezties pie bargākiem kriminālsodiem

Jauns.lv

Krimināltiesību eksperts RSU Juridiskās fakultātes docents Aldis Lieljuksis aicina pārvērtēt pagājušajā gadā īstenotās Krimināllikuma (KL) reformas un atgriezties pie bargākām sankcijām par noziedzīgiem nodarījumiem.

Lieljuksis aicina atgriezties pie bargākiem krimin...

Lieljuksis norāda, ka KL reformas nav nesušas vajadzīgos rezultātus. "Zolitūdes traģēdija izgaismoja nepilnības reformās. Sabiedrība uzzināja, ka par tādu noziedzīgu nodarījumu ir paredzēts nesamērīgi maigs sods," komentārā par kriminālsodu politikas līkločiem teicis Lieljuksis, norādot, ka tagad Saeima ir ķērusies pie grozījumiem KL un veic izmaiņas, kas saistītas ar drošības pasākumiem gan ugunsdrošībā, gan būvniecības jomā.

Tāpat eksperts uzsvēris, ka sodu samazināšana par noziedzīgu nodarījumu veikšanu nav devusi gaidāmos rezultātus noziegumu prevencijas jomā, jo Latvijā pagājušajā gadā reģistrēts lielākais kriminālnodarījumu skaits Baltijas valstīs. Tāpat ir palielinājies mantisko noziedzīgo nodarījumu skaits, secinājis Lieljuksis.

Šādu komentāru par kriminālsodu politiku Latvijā Lieljuksis sniedzis pirms rīt, 23.aprīlī, paredzētās starptautiskās konferences "Tiesiskā politika sabiedrības attīstībai", kas tiks atklāta ar viņa lasījumu.

Kā informēja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Edijs Šauers, konference tiek rīkota, RSU sadarbojoties ar Latvijas Zinātņu akadēmijas Baltijas Stratēģisko pētījumu centru, Mīkola Romera universitāti Lietuvā, Zviedrijas Drošības un politikas attīstības institūtu, Tallinas Universitātes Tiesību akadēmiju un Sociālo zinātņu un drošības institūtu Polijā.

Konferences laikā paredzēta pieredzes apmaiņa tiesiskās politikas veidošanā dažādās valstīs un jomās. Konferences norise ir virzīta uz lietišķi pētnieciskās darbības izzināšanu minētajās jomās, kā arī uz darbinieku un augstskolu akadēmiskā personāla praktisko zināšanu un pieredzes apmaiņas veicināšanu. Konferences darbā piedalīsies Latvijas augstskolu akadēmiskais personāls, speciālisti juridiskajā zinātnē, doktoranti un maģistranti, kā arī Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Polijas, Zviedrijas u.c. valstu tiesību speciālisti.

LETA