Pārsteidzošās Kurzemes bākas. FOTO. VIDEO
Brīvprātīgā jauniešu biedrība „Dabas draugi” pirms Lieldienām rīkoja auto ekspedīciju pa Kurzemes bākām. Ekspedīcijas dalībnieki atklāja kuģu ceļa rādītājus romantisko dabu.
Novadu ziņas

Pārsteidzošās Kurzemes bākas. FOTO. VIDEO

Jauns.lv
0

Kurzemes jūras krasta burvību un bāku cildenumu varēja iepazīt biedrības „Dabas draugi” auto ekspedīcijā „Bāku medības Lēkājošo vimbu paradīzē.” Kurzemes bākas pārsteidz ar varenumu un skaistumu. Tās var savaldzināt ceļotājus, kuri gar jūras krastu dodas gan vienatnē, gan draugu kompānijā.

Pārsteidzošās Kurzemes bākas. FOTO. VIDEO...

„Dabas draugu” brīvprātīgais valdes loceklis Arvis Ozoliņš Kasjauns.lv lasītājiem piedāvā stāstu fotogrāfijās no Bāku medību autoekspedīcijas. Viņš stāsta: „Kuldīgā pie Ventas rumbas pulcējās 28 dabas draugi, lai piedalītos auto ekspedīcijā „Bāku medības Lēkājošo vimbu paradīzē”. Pulcēšanās vietā piecus metrus no milzīgā ūdenskrituma varēja vērot kā vimbas vairākkārt mēģina lidot pāri teju divmetrīgam ūdenskritumam. Pavasaros pie ūdenskritumiem vērojama pārsteidzoša dabas parādība, kad zivis nārstojot ūdenskritumu mēģina pārvarēt, lecot pa gaisu. Lai radītu savus pēcnācējus, vimbām ir raksturīgi no jūras peldēt pret straumi uz mazam upītēm, kur tās savulaik piedzimušas.

Ekspedīcijas dalībnieki minūtes laikā saskaitīja 113 lidojošās zivis, taču patiesībā to ir vēl vairāk. Vairums ekspedīcijas dalībnieku atzina, ka lidojošās zivis redz pirmo reizi mūžā.

Kāda ekspedīcijas dalībniece teica: „Es ieteiktu lidojošās zivis atklāt skolēniem, lai nav jāgaida 25 gadi, kad pati varu braukt skatīties, cik unikāla ir daba.”

Noslēgumā, pulcējoties pie Papes bākas, ekspedīcijas dalībnieki atzina, ka ir pārsteigti kā tik daudz nepazīstami cilvēki kopīga mērķa iedvesmoti var tik ātri iepazīties un labi

pavadīt laiku. Ekspedīcijas gaitā dabas draugi apceļoja arī Užavas un Akmeņraga bākas, kurās bija iespēja uzkāpt un vērot spēcīgos viļņus jūrā, kas atgādināja Atlantijas okeāna spēku un pārliecināja, ka Kurzemes piekrastē iespējams nodarboties arī ar sērfošanu. Liepājas bāku redzējām no attāluma, jo tā atrodas nožogotā privātā teritorijā.”