Ķemeru nacionālajā parkā aizvadīta jau 13. Sikspārņu nakts. FOTO
Ķemeru „Meža mājā” mazajiem apmeklētājiem bija iespēja pašiem iejusties sikspārņa izskatā.
Novadu ziņas

Ķemeru nacionālajā parkā aizvadīta jau 13. Sikspārņu nakts. FOTO

Jauns.lv

Ķemeru nacionālā parka dabas izglītības centrā „Meža māja” sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu, 5. jūliju, bija sapulcējušies vairāk nekā divi simti lieli un mazi dabas pētnieki, lai piedalītos jau 13. Sikspārņu naktī un uzzinātu ko vairāk par interesanto sikspārņu pasauli.

Ķemeru nacionālajā parkā aizvadīta jau 13. Sikspār...

Visu vakaru pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties radošajās darbnīcās – izgatavot sikspārņu maskas un piespraudītes, krāsot darba lapas. Pasākuma laikā Meža mājas apkārtnē aktīvākajiem dalībniekiem bija iespēja sajust piedzīvojumu garšu izziņas maršrutā par sikspārņa piedzīvojumiem, Kasjauns.lv informēja Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Ilze Vanaga.

Meža mājas lielajā zālē bija iespēja noklausīties lekcijas par sikspārņiem. Savā pieredzē un iespaidos par neparasto nakts dzīvnieku dzīvesveidu dalījās viens no Latvijas sikspārņu ekspertiem Gunārs Pētersons, kurš pastāstīja interesantus faktus par sikspārņu izplatību, dzīves paradumiem.

Pēc lekcijas dalībnieki noskatījās Turcijā veidotu filmu „Sikspārņu dienasgrāmata. Zelta zemes nakts bērni” par labās prakses piemēru, kad, saskaroties cilvēku vajadzībām ar dzīvnieku aizsardzības nepieciešamību, ir iespējams rast situācijas risinājumu tā, lai apmierinātas būtu visas puses.

Kārtējo Sikspārņu nakti Ķemeru nacionālajā parkā apmeklēja vairāk nekā 200 interesentu.
Kārtējo Sikspārņu nakti Ķemeru nacionālajā parkā apmeklēja vairāk nekā 200 interesentu.

Ap pusvienpadsmitiem vakarā sākās Sikspārņu nakts galvenais notikums – pasākuma dalībnieki kopā ar ekspertiem devās sikspārņu vērošanas ekskursijā pa Ķemeru nacionālo parku. Tās laikā tika novērotas piecas sikspārņu sugas – Ziemeļu sikspārnis, Natūza sikspārnis, Pigmejsikspārnis, Ūdeņu naktssikspārnis un Rūsganais vakarsikspārnis. Šogad sikspārņu bija tiešām daudz – ekskursijas dalībnieki gan dzirdēja sikspārņus ar ultraskaņas detektora palīdzību, gan varēja vērot sikspārņu lidināšanos starp Ķemeru parka koku lapotnēm un virs Vēršupītes, kur tie ieturēja sātīgu maltīti, ķerot kukaiņus.

Kasjauns.lv/Foto: publicitātes foto