Rinkēvičs aicina Eiropu aktīvāk iesaistīties Ukrainas situācijas risināšanā
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodien Briselē notikušajā Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru sanāksmē, kurā tika apspriesta situācija Ukrainā un iespējas rast ilgtspējīgu mieru reģionā, aicināja ES diplomātisko dienestu aktīvāk iesaistīties situācijas risināšanā.
Kā informēja Ārlietu ministrijā, Rinkēvičs sanāksmē atbalstīja lēmumu par tālākiem ierobežojošiem pasākumiem, kā arī ES atbalsta sniegšanu reforma procesa īstenošanai Ukrainā.
Ārlietu ministrija norāda, ka sanāksme tika īstenota ar jaunu darba metodi, kas paredz padziļinātas stratēģiskas diskusijas par būtiskiem jautājumiem.
Šoreiz ministru galvenās diskusijas bija par Ukrainu un jaunākajiem notikumiem Ukrainā. Ministri diskutēja par miera procesu un reformām, kas tiek veiktas pēc vēlēšanām Ukrainā, kā arī par veidiem, kā ES vajadzētu reaģēt uz pēdējā laika notikumiem.
"Redzam, ka Krievija arvien vairāk attālinās no demokrātiskās Eiropas vērtību kopuma un no vispārpieņemto starptautisko tiesību principiem. Atvērts ir tikai jautājums par to, kādas tieši vērtības būs par vadmotīvu Krievijas ārpolitikai nākotnē," uzsvēra Rinkēvičs. "Uzskatu, ka mums ir jānosaka ierobežojoši pasākumi plašākam personu lokam, kas iesaistīts Ukrainas destabilizācijā," sanāksmē uzsvēra ministrs, papildus norādot, ka "gadījumā, ja situācija Ukrainā turpina saasināties, nevaram arī izslēgt, ka būs jālemj vēl par papildus sankcijām."
Rinkēvičs pauda stingru atbalstu Ukrainas reformu procesa paātrināšanai. Ministrs norādīja, ka reformu procesa īstenošanai svarīgs ES kopējais un dalībvalstu individuālais atbalsts. Īpaši ministrs uzsvēra Eiropas Ārējās darbības dienesta lomu un nepieciešamību aktīvāk iesaistīties situācijas normalizēšanā.
Sanāksmes rezultātā ministri vienprātīgi vienojās, ka nepieciešams sagatavot lēmumu par papildus ierobežojošo pasākumu noteikšanu pret separātistiem. Tāpat ministru lēmums uzsver Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas misijas lomu, pieturēšanos pie Minskas protokola ievērošanas, kā arī nepieciešamību uzturēt dialogu ar iesaistītām pusēm un valstīm, kas var ietekmēt situācijas attīstību.
LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA