
"Tev tiek melots! Netici medijiem!" Kā Krievija manipulē ar iedzīvotāju prātiem

Propaganda ir spēcīgs instruments, lai pakļautu kādu valsti, turklāt tās izmaksas ir 12-40 reižu zemākas, nekā militāram iebrukumam. Daļa iedzīvotāju pret propagandu ir ļoti uzņēmīgi, jo tā palīdz piešķirt krāsas viņu citādāk melnbaltajai dzīvei, norāda analītiķis, psihologs un humanitārais darbinieks Patriks Fors.
“Krievijas prezidents Vladimirs Putins visai ātri atskārta propagandas spēku kādas valsts pakļaušanā, un to, ka propaganda ir efektīva ne tikai izmaksu ziņā, be arī nereti sniedz tikpat pārliecinošus rezultātus kā militārs iebrukums,” norāda analītiķis. “Šobrīd Krievija savu militāro spēku pielieto operācijām, kas prasa lielāku ātrumu, kā arī tām, kuras pēc būtības prasa fizisku valsts okupāciju.
“Lai izveidotu savu destruktīvās stratēģijas modeli," atklāj Fors,"Putins balstījās uz diviem vēsturiskiem avotiem, kurus pielāgoja mūsdienām un savām personīgajām ambīcijām. Viens no šiem avotiem ir 6. gs. ķīniešu ģenerāļa Sun Tzu militārās stratēģijas darbs “Karaspēka māksla”.
"Šī darba galvenā ideja ir tāda, ka kara augstākā māksla ir piespiest pretinieku padoties bez cīņas. Un to var izdarīt, pielietojot viltību, spiegošanu, augstu mobilitāti, kā arī pielāgojoties pretinieka stratēģijai. Saskaņā ar Sun Tzu, lai nodrošinātu uzvaru ar minimāliem cilvēku un materiālajiem zaudējumiem, jātiek izmantotiem visiem iepriekšminētajiem līdzekļiem.”