Kāpēc nepieciešama obligāta reģistrācija BIS sistēmā
foto: Paula Čurkste/LETA
Ar laiku paplašināsies arī BIS sistēmas funkcionālis, un ar tā palīdzību varēs attālināti rīkot dzīvokļu īpašnieku sapulces.
Sabiedrība

Kāpēc nepieciešama obligāta reģistrācija BIS sistēmā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

0

Daudziem atmiņā vēl svaiga ir portāla "latvija.gov.lv" personīgās e-pasta adreses apliecināšanas kampaņa un tās sekas tiem, kas to nav izdarījuši laikā. Nokavētie sodi, par kuriem lietotāji nav saņēmuši paziņojumus, lielas kavējuma naudas... Kaut kas līdzīgs, bet bez sankcijām šobrīd notiek Būvniecības informācijas sistēmā (BIS).

Kāpēc nepieciešama obligāta reģistrācija BIS sistē...

Visi dzīvokļu īpašnieki tiek aicināti reģistrēt BIS savus kontaktdatus, lai ar tiem varētu sazināties māju apsaimniekotāji vai citu dzīvokļu īpašnieki. Ar 2024. gada 1. novembri stājās spēkā grozījumi dzīvokļa īpašuma likumā, un tie uzliek par pienākumu īpašniekiem norādīt tālruņa numuru, e-pasta adresi un faktisko dzīvesvietas adresi (ja tā atšķiras no jums piederošā dzīvokļa adreses). Kāpēc tas vajadzīgs, "Lsm+" raidījumā "Jauna diena" skaidroja Būvniecības uzraudzības biroja direktore Baiba Vītoliņa.

"Galvenais šīs informācijas norādīšanas mērķis ir, lai cilvēks būtu pieejams dzīvojamās mājas pārvaldniekam, kā arī citiem iedzīvotājiem. Un lai dzīvokļa īpašnieks varētu pārvaldīt savu nekustamo īpašumu. Šajā gadījumā netiek plānoti nekādi sodi vai sankcijas pret īrniekiem, kuri to nav izdarījuši. Īrnieka vietā to var darīt pārvaldnieks, ja viņam šī informācija ir pieejama."

Ar laiku paplašināsies arī BIS sistēmas funkcionālis, un ar tā palīdzību varēs attālināti rīkot dzīvokļu īpašnieku sapulces. Bet jebkurā gadījumā fiksēt viņu gribu var jau arī tagad, saka Ģirts Beikmanis, Latvijas daudzdzīvokļu namu pārvaldnieku asociācijas priekšsēdētājs:

"Ja mēs runājam par sapulcēm tādā nozīmē, kad sanāk kopā dzīvokļu īpašnieki, tad tas nav domāts kā attālināta platforma - tas ir informēšanas veids. Nebūs tādas situācijas, ka aizbraucāt kaut kur prom, un kāpņu telpā šajā laikā ievietojāt sludinājumu, bet jūs par to nezināt. Jums uz pastu vai tālruni pienāks paziņojums."

Ļoti bieži jaunajos dzīvojamos kompleksos labiekārtošanas lēmumu pieņemšana tika bremzēta tāpēc, ka pārvaldnieks nezināja, kam pieder dzīvoklis un kā to atrast. Namos dzīvoja lielākoties īrnieki. Sistēma palīdzēs mājas lietās iesaistīties dzīvokļu īpašniekiem, kuri dzīvo ārzemēs un izīrē mājokli.

"Mudinām dzīvokļu īpašniekus būt atsaucīgiem - kontaktinformācijas norādīšana prasīs vien pāris minūtes, taču var sniegt būtisku labumu, pārvaldot savu īpašumu un piedaloties lēmumu pieņemšanā par to. Īpaši svarīgi tas ir, ja īpašnieks nedzīvo konkrētajā dzīvoklī vai pat valstī,” norāda Vītoliņa.

Tēmas