Klaiņojošo kaķu saimniekiem var sanākt nepatikšanas ar policiju
Policija reidus nerīko, taču uz iedzīvotāju sūdzībām reaģē. Tā īsumā varētu raksturot situāciju ar bezsaimnieka dzīvnieku uzraudzību galvaspilsētā. Kā pēdējo gadu laikā Rīgā ir mainījusies situācija ar klaiņojošiem suņiem un kaķiem, skaidroja 360TV Ziņas.
Noskaidrojās, ka šobrīd top jauni Rīgas domes saistošie noteikumi, kas drīzumā tiks nodoti publiskai apspriešanai un kas cita starpā regulēs, piemēram, to, vai un cik lielu suni drīkstēs ņemt līdzi uz publiskiem pasākumiem. Šobrīd šāda regulējuma nav.
Problēma ir tāda, ka Rīgā nemaz neviens neuzskaita klaiņojošos bezsaimnieka kaķus un suņus. Pēdējie dati ir pirms 14 gadiem, kad tika aprēķināts, ka ielās varētu būt 200 tūkstoši bezsaimnieku dzīvnieku.
Rīgas domes rīcībā iepriekšējā informācija par bezsaimnieka kaķu skaitu galvaspilsētā bijusi vien 2011. gadā. Toreiz figurēja skaitlis 200 tūkstoši. Esot neiespējami uzskaitīt visus bezsaimnieka kaķus un suņus, tāpēc to tagad vairs nedarot.
Klaiņojošo suņu, savukārt, kļuvis mazāk. Visticamāk tādēļ, ka jau vairākus gadus ir prasība tos "čipot". Tagad šī prasība ieviesta arī kaķiem. "Uz aci" izskatoties, ka bezsaimnieka kaķu skaits galvaspilsētā īpaši nemainoties un, iespējams, salīdzinājumā ar laiku pirms 10, 15 gadiem skaits tomēr nedaudz sarucis.
Rīgas pašvaldības policija atzīst, ka nerīko reidus, lai pārbaudītu, vai saimnieks savu nesterilizēto runci ved pastaigāties pavadā vai ļauj tam staigāt brīvā vaļā, jo policijai esot citas prioritātes. Tomēr, ja saņems ziņojumu no kaimiņiem vai citām personām, ka Ministru kabineta noteikumi netiek pildīti un saimnieka nekastrētais runcis staigā pa ielām, izbraukšot pārbaudīt.