Par ilgstošu seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu meiteni piespriež 19 gadus cietumā
foto: LETA
Apsūdzētā vīrieša prettiesisko darbību rezultātā tika apdraudēta cietušās dzimumneaizskaramība, tikumība un normāla fiziskā un garīgā attīstība.
112

Par ilgstošu seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu meiteni piespriež 19 gadus cietumā

Marianna Ozola

Jauns.lv

2024. gada 12. decembrī Zemgales rajona tiesa, izskatot krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds 25 gadus vecs vīrietis par seksuālu vardarbību pret meiteni, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, un viņas izvarošanu, pasludināja saīsināto spriedumu, ar kuru atzina apsūdzēto par vainīgu minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā un piesprieda viņam brīvības atņemšanu uz 19 gadiem un sešiem mēnešiem un probācijas uzraudzību uz pieciem gadiem.

Par ilgstošu seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu...

Latvijas Republikas prokuratūra informē, ka apsūdzētais laika periodā no 2016. gada vasaras līdz 2018. gada vasarai, atrodoties audžuģimenē, kurā dzīvoja arī sešpadsmit gadu vecumu nesasniegusi meitene, izmantojot viņas bezpalīdzības stāvokli – meitene sava vecuma dēļ nespēja izprast ar viņu veikto darbību patieso raksturu un nozīmi un pretoties tām – un, apzinoties viņas mazgadību, vairākkārtīgi veica seksuāla rakstura darbības ar mazgadīgo meiteni un viņu arī izvaroja.

Apsūdzētā vīrieša prettiesisko darbību rezultātā tika apdraudēta cietušās dzimumneaizskaramība, tikumība un normāla fiziskā un garīgā attīstība.

Procesā iesaistītās personas desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Ja šāds lūgums tiek iesniegts, tiesa sagatavo pilnu spriedumu, kuru var pārsūdzēt desmit dienu laikā no tā pieejamības dienas.

Seksuāla vardarbība ir jebkura seksuāla rakstura darbība – mēģinājumi īstenot seksuālu aktu, nevēlami seksuāla rakstura komentāri vai darbības, kuras ir vērstas pret citas personas seksualitāti bez pašas personas piekrišanas (izmantojot piespiešanu vai kā citādi). Ja seksuālai vardarbībai tiek pakļauti bērni, tad viņi par to nestāsta. Tam ir vairāki iemesli –  bērni baidās, ka viņiem neticēs, ka viņiem atriebsies, viņi nezina, kas notiks pēc tam un kā uz to reaģēs viņiem emocionāli tuvi cilvēki. Daži bērni nezina, ka tas, kas ar viņiem noticis, ir nepareizi un viņiem kaitējoši.

Prokuratūra norāda, ja ir kaut mazākās aizdomas, ka bērns varētu būt cietis no seksuālas vai cita veida vardarbības, nekavējoties vērsties Valsts policijā.

Tāpat prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.