Kas ir kredītu apvienošana? Iespēja maksāt izdevīgāk, par kuru daudzi nezina
Jautājumi par finansiālām saistībām un kredītiem parasti ir dziļi personiski, taču vienlaikus – aktuāli daudziem. Iemesli aizdevuma ņemšanai un sekojošai nonākšanai grūtībās var būt dažādi – galu galā šāds solis nav brīvs no riskiem un ārēji, neparedzami faktori var spēlēt lielu lomu. Kas būtiski – ir jāzina, ka pat smagākajām situācijām ir atrodami risinājumi, skaidro "LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" klientu attiecību vadītājs Ričards.
Kredītu apvienošanas jomā Latvijā jau septiņus gadus lielākais spēlētājs ir "LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" jeb LKPP. Par šāda veida pakalpojumiem dzirdējuši ir ne visi, taču īpaši būtiski mūslaikos, kad bez finansēšanas uzsākt jebko apjomīgu ir grūti – ir tiem, kuri plāno ņemt kredītu vai to jau ir izdarījuši.
Ja gadījies parakstīt nosacījumus, kuros ik mēnesi atmaksājamā summa nesavienojas ar reālajām iespējām, par "LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" darbu ir vērts painteresēties. Speciālistu galvenais uzdevums ir izskatīt un atrast labāko risinājumu jūsu kredītu apvienošanā, mazāka ikmēneša maksājuma un īsāka atmaksas termiņa panākšanā.
Kļūdīties var jebkurš
“Mūsu ikdiena sastāv no tā, ka mēs principā paši uzrunājam cilvēkus, kuriem varētu būt nepieciešama mūsu palīdzība. Klientam palīdzam primāri samazināt procentus esošajiem kredītiem vai apvienot kredītus, lai tādā veidā samazinātu pārmaksu un procentus,” paskaidro "LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" klientu attiecību vadītājs Ričards.
Kredīti tiek apvienoti ne tikai, tā teikt, apvienošanas pēc. “Mēs viņus apvienojam, balstoties uz lētākā līguma pamata. Tātad, ja cilvēkam ir kādi trīs, četri dažādi kredīti, mēs skatāmies, kurš no tiem kredītiem ir visizdevīgākais, kurā vislabākie procenti. Un tad attiecīgi uz šī zemāku procentu garantijas pamata mēs samazinām šos procentus. Rezultātā klientam paliek viens maksājums, kas ir daudz ērtāk, izdevīgāk,” piebilst "LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" speciālists.
Esot veiksmīgi strādāts arī ar cilvēkiem, kuriem ir līdz pat desmit kredītiem. Beigu beigās tiek samazināts ikmēneša maksājums un arī kopējās kredīta izmaksas. Tiek arī uzlabots personas kredītņēmēja statuss. “Jo mazāk kredītu un tie ir lētāki, jo citādāk uz kredītņēmēju skatās aizdevēji. Piedāvājumi, iespējas būs izdevīgākas. Nebūs jāvēršas pie galējiem risinājumiem, teiksim, tā saucamajiem “ātrajiem” kredītiem, iebraucot, tā teikt, vēl dziļākās auzās,” piebilst speciālists.
"LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" pārstāvis skaidro, ka aizdevēji var identificēt, ka cilvēks ir apvienojis kredītus, taču tas netiekot uzskatīts par kaut ko sliktu. “Saprotiet, kļūdīties šajā ziņā var jebkurš. Esam strādājuši ar cilvēkiem, kuri paņem kredītu nepieciešamiem remontiem, sākotnējās prognozētās izmaksas – kā jau tas bieži notiek – samilzt, un rodas problēmas. Tiek ņemts vēl viens kredīts, tad vēl viens... Beigu beigās cilvēks attopas pie neizremontēta nama un četriem kredītiem. Mēs nākam talkā un mēģinām izpalīdzēt, ir acīmredzams, ka cilvēks nav bezatbildīgs kredītu nemaksātājs – viņam vienkārši ir nepaveicies un ir nepieciešama palīdzība,” paskaidro Ričards.
"LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" pārstāvis gan nenoliedz, ka par kredītu apvienošanu Latvijā joprojām valda dažādi aizspriedumi. “Ir, kas domā: “Jūs man iedosiet to pašu summu, vienkārši pagarināsiet termiņu...” Nezinu, no kurienes tas stereotips ir radies. Varbūt cilvēki ir, tā teikt “apdedzinājušies”, jo mēs neesam gluži vienīgie jomā, kas ar šo nodarbojas, ir dažādas kredītu salīdzināšanas platformas,” apsver Ričards, “Mēs to procesu novadām no “A līdz Z”, tātad attiecīgi ar klientu aizpildām pieteikumu, saņemam visu nepieciešamo informāciju, aprēķinam ietaupījumu, saprotam klienta vēlmes.”
Kas dod tiesības strādāt ar kredītu apvienošanu?
Kas "LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" dod tiesības strādāt ar kredītu apvienošanu? Būtībā "LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" ir licenzēts kredītu starpnieks. “Mēs paši savu naudu neizsniedzam. Mums ir sadarbības partneri, ar kuru palīdzību mēs to darām. Partneri zina, kāda ir mūsu klientu plūsma – ka mēs nespecializējamies uz jaunu kredītu izsniegšanu, bet uz esošo optimizāciju. Lielākā atšķirība starp mums un tā saucamajām salīdzināšanas platformām ir tā, ka mēs katram klientam pieejam individuāli. Tiek ieguldīts laiks un enerģija situācijas izprašanai un risinājuma piemeklēšanai,” paskaidro Ričards.
Interese par šādiem pakalpojumiem ar katru gadu pieaug, norāda "LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" pārstāvis. “Esam pamanījuši, ka pie mums atgriežas iepriekšējie klienti. Mēs, latvieši, esam salīdzinoši kautrīga tauta. Iepriekš bija tā, ka cilvēki maksimāli slēpa savas kredītsaistības, negribēja izpaust šo informāciju. Tagad ir citādāk, tendence ir tāda, ka cilvēki paši zvana, atklāti runā un neatturas lūgt speciālistu iesaisti,” atklāj Ričards.
Kad ir laiks vērsties pie speciālista?
"LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA" pārstāvis norāda, ka vidējais programmas klients ir cilvēks, kurš paņēmis vairāk nekā divus, trīs kredītus, kuriem ir ļoti paaugstinātas procentu likmes. “Domāju, cilvēks pats to apzināsies, ka ir sanācis nokļūt pagalam neizdevīgā situācijā. Virkne ātro kredītu jau būs ar procentu likmi virs 40%, kas, protams, ir pilnīgs trakums. Mūslaikos jau daudziem patēriņa kredītiem vien būs virs 20% likme,” piebilst Ričards, “Strādājam ar kredītņēmējiem, kuri apzināti maksā, nespēlē azartspēles un jā – vienkārši vēlas ietaupīt, maksāt izdevīgāk. Ir jābūt oficiāliem ienākumiem Latvijā pēdējos trīs mēnešus.”
Par azartspēļu iespējamu klātbūtni palīdz pārliecināties potenciālā klienta bankas konta izraksti, paskaidro Ričards.
Materiāls tapis sadarbībā ar "LATVIJAS KREDĪTŅĒMĒJU PALĪDZĪBAS PROGRAMMA".