foto: Shutterstock
Latvijā sola +26 grādus
Ilustratīvs attēls.
Sabiedrība
2024. gada 16. jūnijs, 08:36

Latvijā sola +26 grādus

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Svētdiena Latvijā būs saulaina un silta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Taču sinoptiķi brīdina sargāties no ultravioletā starojuma.

Šodien Latvijā gaiss iesilt līdz plus 26 grādiem, tikai valsts rietumu rajonos gaidāms lietus.  Austrumu, dienvidaustrumu vējš saglabāsies lēns līdz mērens, pēcpusdienā tas pakāpeniski pierims. 

Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +22…+26 grādiem, bet Kurzemes piekrastē nebūs siltāk par +19…+22 grādiem. Galvaspilsētā dienā būs daļēji mākoņains un sauss laiks. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu, dienvidaustrumu vējš, un gaiss iesils līdz +24…+26 grādiem.

Sinoptiķi brīdina, ka dienas vidū ultravioletās radiācijas indekss (UVI) sasniegs vidēju līdz augstu līmeni. Iedzīvotāji aicināti būt piesardzīgiem un ilgstoši neuzturēties tiešos saules staros.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā publicētā informācija liecina, ka vidēja un augsta UVI gadījumā nepieciešama piesardzība pret saules stariem. Esot ārā jācenšas uzturēties ēnā, īpaši pusdienlaikā. Jāuzmanās ilgstoši uzturēties saulē ar atklātām ķermeņa daļām, jāvelk viegls apģērbs un galvassega, ka'arī jālieto saules aizsargkrēms.