foto: Paula Čurkste/LETA
VID vadītāja: vēlme pārkāpt pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktās sankcijas šogad nav mazinājusies
Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.
Sabiedrība
2024. gada 23. maijs, 09:19

VID vadītāja: vēlme pārkāpt pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktās sankcijas šogad nav mazinājusies

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Vēlme pārkāpt pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktās sankcijas šogad nav mazinājusies, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

"Nodrošinājuma valsts aģentūra signalizē, ka noliktavas ir pilnas," teica VID vadītāja, piebilstot, ka vēlme pārkāpt noteiktās sankcijas šogad ir pagājušā gada līmenī.

Viņa arī norādīja, ka 2024.gada pirmajos četros mēnešos saistībā ar noteiktajām sankcijām vairāk nekā 900 gadījumos ir liegts izvest preces no Eiropas Savienības (ES). 

Tostarp Šmite-Roķe atzīmēja, ka tiek konstatēti dokumentu viltošanas gadījumi, uzrādot, ka, piemēram, preces tiek vestas uz Kazahstānu, kamēr paralēlie dokumenti liecina, ka attiecīgās preces tiks vestas uz Krieviju, kā arī tiek mainīti preču kodi.
VID vadītāja arī minēja, ka maija sākumā Viļņā piecu valstu, kuras robežojas ar Krieviju un Baltkrieviju, muitas vadītāji noslēdza līgumu par vienotām muitas procedūrām sankciju apiešanas gadījumos. Līgumu parakstīja Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija un Somija.