foto: Paula Čurkste/LETA
Alkohola iegādes vecuma palielināšanu varētu rosināt neattiecināt uz alu, sidru un vīnu
Alus vitrīnās Āgenskalna tirgus paviljonā.
Sabiedrība
2024. gada 6. maijs, 09:42

Alkohola iegādes vecuma palielināšanu varētu rosināt neattiecināt uz alu, sidru un vīnu

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Atsevišķi deputāti varētu rosināt nemainīt pašlaik noteikto 18 gadu vecumu attiecībā uz alus, sidra un vīna iegādi, tādējādi plānoto 20 gadu ierobežojumu attiecinot tikai uz stiprākiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Saeima pagājušajā nedēļā atlika otrajā lasījumā iesniegto priekšlikumu skatīšanu grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kuros pašlaik piedāvāts noteikt, ka visus alkoholiskos dzērienus būtu aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš (ZZS) skaidro, ka atsevišķi koalīcijas un, iespējams, arī opozīcijas deputāti uz trešo lasījumu varētu rosināt tomēr nepalielināt no 18 uz 20 gadiem vecumu, no kura atļaut alus, sidra un vīna iegādi.

Bērziņš pats šādu priekšlikumu nevirzīs un norāda, ka šāds izņēmums attiecībā uz dzērieniem ar mazāku alkohola daudzumu nesaskan ar Saeimā nesen pieņemto cigarešu aprites regulējumu, ka visus tabakas produktus no 2025.gada būs ļauts iegādāties tikai no 20 gadu vecuma.

Tāpat sagaidāms, ka stiprāku alkohola dzērienu nozare šādu dalījumu vērtēs kā konkurences kropļošanu un šādu regulējumu tā pieņemšanas gadījumā apstrīdētu Satversmes tiesā, sprieda komisijas vadītājs.

Kā ziņots, ar grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā paredzēts veikt arī citas izmaiņas, tajā skaitā, ieviešot jaunus alkohola tirdzniecības laika ierobežojumus -, ka no pirmdienas līdz sestdienai to varēs tirgot no plkst.10 līdz 20, bet svētdienās no plkst.10 līdz 18.