foto: Edijs Pālens/LETA
Maijā stāsies spēkā jauni ierobežojumi skrejriteņu lietošanā
"Bolt" skrejriteņi.
Sabiedrība
2024. gada 29. aprīlis, 19:22

Maijā stāsies spēkā jauni ierobežojumi skrejriteņu lietošanā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv / LETA

Trešdien, 1. maijā, Rīgā stāsies spēkā jauni ierobežojumi skrejriteņu izmantošanā - vairākās zonās tiks noteikti maksimālā ātruma ierobežojumi, kā arī turpmāk pilsētā būs noteiktas transportlīdzekļa novietošanas zonās.

Trešdien, 1. maijā, Rīgā tiek noteikta ātruma ierobežojuma zona Rīgas vēsturiskajā centrā, kur koplietošanas transportlīdzekļa ātrums nedrīkstēs pārsniegt 20 km stundā. Tāpat turpmāk būs aizliegts novietot koplietošanas transportlīdzekli novietošanas noteiktās zonās, izņemot kartē norādītās mikromobilitātes rīku novietošanas vietās.

Pēc  Rīgas pašvaldības policija (RPP) pieprasījuma, koplietošanas pakalpojumu sniedzēji ir iesnieguši RPP kontaktinformāciju operatīvai saziņai tajos gadījumos, kad tiks konstatēti ārpus speciāli izveidotām mikromobilitātes rīku novietošanas vietām atstāti koplietošanas elektroskrejriteņi vai velosipēdi. Šajos gadījumos pakalpojuma sniedzējam būs trīs stundas, lai mikromobilitātes rīku pārvietotu uz vietu, kur to ir atļauts novietot. Vienlaikus RPP vērsa komersantu uzmanību, ja pārkāpums netiks novērsts trīs stundu laikā no tā konstatēšanas brīža, RPP piemēros administratīvo atbildību komersantam.

Lai pārliecinātos par to, vai komersants ir aprīkojis koplietošanas transportlīdzekļus ar nepieciešamām sistēmām (kas regulē ātrumu un novietošanu), papildus patrulēšanai Rīgas ielās RPP darbinieki veiks arī kontrolpirkumus. Ja tiks konstatēti pārkāpumi, konkrētais transportlīdzeklis tiks izņemts no apgrozības.