foto: Evija Trifanova/LETA
Deputātu vairākums noraida Baklānes-Ansbergas iecelšanu Rīgas izpilddirektora vietnieces amatā
Bijusī Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.
Politika
2024. gada 17. aprīlis, 20:59

Deputātu vairākums noraida Baklānes-Ansbergas iecelšanu Rīgas izpilddirektora vietnieces amatā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv / LETA

Rīgas domes deputātu vairākums trešdien noraidīja bijušās Valsts vides dienesta (VVD) vadītājas Elitas Baklānes-Ansbergas virzīšanu pilsētas izpilddirektora vietnieka amatā, lai gan viņa iepriekš pašvaldības izsludinātajā konkursā tika atzīta par uzvarētāju.

Par Baklānes-Ansbergas iecelšanu amatā nobalsoja 24 deputāti, pret bija 22 un divi atturējās. Lai ieceltu kandidāti pilsētas izpilddirektora amatā, "par" bija jānobalso 31 deputātam. 

Rīgas pilsētas izpilddirektoram ir plānots ieviest vietnieku, kuram tiks uzticēti Rīgas pašvaldības Centrālās administrācijas vadītāja pienākumi.

Konkurss uz šo amatu tika izsludināts pagājušā gada 27.novembrī, un tajā tika saņemti 30 pieteikumi. Pretendentu izvērtēšana notika trijās kārtās. Baklāne-Ansberga konkursā ieguva augstāko punktu skaitu. Pašvaldības izveidotā nominācijas komisija, kuras sastāvā darbojās arī nevalstisko organizāciju pārstāvji, lēmumu par konkursa rezultātu pieņēma vienbalsīgi.

Pēc konkursa noslēgšanās jautājums par Baklānes-Ansbergas iecelšanu amatā ilgstoši netika virzīts uz domes sēdi, pašvaldībā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem risinot savstarpējās attiecības un pārmetot politiskās ietekmes uz kandidāti.

Kā informēja pašvaldībā, Baklāne-Ansberga Latvijas Universitātē ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā un sociālo zinātņu maģistra grādu vadībzinātnē. Kopš 2020.gada Baklāne-Ansberga pilda valdes locekles pienākumus valsts akciju sabiedrībā "Elektriskie sakari". No 2018.gada līdz aizvadītā gada augustam viņa bija VVD ģenerāldirektore, iepriekš strādājusi Ventspils pilsētas pašvaldībā un no 2010.gada līdz 2016.gadam ieņēmusi Valsts zemes dienesta ģenerāldirektores amatu.

Baklāne-Ansberga pēc domstarpībām ar toreiz par nozari atbildīgo ministru Māri Sprindžuku (AS) VVD vadītājas amatu amatu pameta 2023.gada vasarā. Sprindžuks tolaik sacīja, ka dienesta vadītāja maiņas mērķis esot bijis panākt būtiskas pārmaiņas dienesta darbā. Galvenais mērķis esot mainīt "primitīvo "visu aizliegt" pieeju" uz tādu, kas vērsta uz sadarbību un atbildības deleģēšanu pašvaldībām un iedzīvotājiem, palielinot paškontroli.