Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: kravas vilcienos atklāj gandrīz 210 000 kontrabandas cigarešu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
112
26. maijā 12:56 2023. gada 26. maijā 12:56
  Jauns.lv
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, novērsa 209 600 cigarešu (10 480 paciņas cigarešu) kontrabandu. Cigaretes bija paslēptas graudaugu granulu kravās un tukšos hopertipa vagonos, atklāj VID.

Vakar, 2023.gada 25.maijā, Zilupes muitas kontroles punkta amatpersonas veica kontroli kravas vilcienam, kas iebrauca Latvijā no Krievijas. Vilciena sastāvs tika pārbaudīts ar kravu kontroles rentgena iekārtu. Analizējot skenējumu attēlus, muitniekiem radās aizdomas, ka vagonā ar graudaugu atlikumu kravu tiek slēptas arī nedeklarētas preces.

Konteineri ar kontrabandas cigaretēm. (Foto: Valsts ieņēmumu dienests)

Padziļinātās kontroles laikā muitas amatpersonas atklāja, ka graudaugu granulās ir ierakti saiņi ar kontrabandas cigaretēm. Tajos atradās 67 200 cigaretes "NZ" un "Queen" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām un 42 400 cigaretes "Kenzo" bez akcīzes nodokļa markām. Kopumā tika izņemtas 109 600 cigaretes jeb 5480 paciņas cigarešu. 

Kontrabandas cigaretes. (Foto: Valsts ieņēmumu dienests)

Vakar tika novērsta arī cigarešu kontrabanda no Baltkrievijas. Indras muitas kontroles punktā, pārbaudot vilciena sastāvu, Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonas pamanīja, ka pie tukšu hopertipa vagonu sienām piestiprināti polietilēna iepakojumi ar cigaretēm. Kopā ar muitniekiem tika veikta padziļinātā kontrole, tās rezultātā izņemti 100 000 cigarešu jeb 5000 paciņas cigarešu "NZ", "Minsk" un "Queen" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām

Kontrabandas cigaretes. (Foto: Valsts ieņēmumu dienests)

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Citi šobrīd lasa

Somi sašutuši: hokeja atmosfēru Tampere piedzīvo tikai pēc viņu izlases izstāšanās, jo tagad šeit ir latvieši
Krievu hokeja leģendas ierasti noķengā pasaules čempionātu — to skatīties ir noziegums 10
Godinot hokejistus, Saeima pirmdienu pasludina par svētku dienu 1
Pievienot komentāru