Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mūkusalas iela. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Šogad Rīgā sāks Mūkusalas ielas krastmalas vērienīgu pārbūvi, ko plāno pabeigt 2025.gadā

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
25. maijā 18:53 2023. gada 25. maijā 18:53
  Jauns.lv
Šogd Rīgā sāks Mūkusalas ielas krastmalas vērienīgo pārbūvi. Vismaz par 22 miljoniem eiro paredzēts nostiprināt degradēto krastmalu, labiekārtot apkārtni un izbūvēt gājēju tiltu zem Akmens tilta, vēsta portāls "lsm.lv".

Mūkusalas ielas krastmalas pārbūve ir viens no Rīgas pieciem lielajiem infrastruktūras objektiem, kuru atjaunošanai valdība pagājušajā gadā atbalstīja 139 miljonu eiro lielu aizdevumu.

No tiem vismaz 22 miljoni eiro paredzēti minētās krastmalas remontam posmā no Akmens tilta līdz Salu tiltam. Lielāko daļu jeb 12 miljonus eiro paredzēts tērēt nākamajā gadā. Darbus paredzēts pabeigt 2025. gadā.

Galvenais darbs būs krastmalu nostiprināt. Pirms vairākiem gadiem speciālisti secināja, ka krasta stiprinājuma kopējais nolietojums ir no 50% līdz 90%. No tā secināms, ka stiprinājumi ir sliktā un pat ļoti sliktā stāvoklī.

Lai gājējiem būtu ērti nokļūt no Mūkusalas promenādes uz AB dambi, kas ir virzienā uz Vanšu tiltu, pašvaldība zem Akmens tilta paredz izveidot gājēju tiltu, kas stiepsies gar Daugavu. Tas būs drošāks ceļš, nekā tas ir pašlaik.

Lielākā daļa būvdarbu notiks ārpus braucamās daļas, līdz ar to automašīnu satiksme būtiski netiks ietekmēta. Taču Mūkusalas promenāde gar Daugavu posmā no Salu tilta līdz Akmens tiltam varētu būt slēgta gājējiem un velobraucējiem.

Tāpat Rīgā paredzēti Gaisa tilta, Gustava Zemgala pārvada, Jorģa Zemitāna tilta un Vanšu tilta remonts. Šos objektus paredzēts pabeigt līdz 2026. gadam, vēsta 'lsm.lv".

Citi šobrīd lasa

Grāfam Spenseram ir skarbs vārds, ko teikt par prinča Harija apsēstību ar Čelsiju Deiviju
“Neesmu tur bijis,” Solovjovs ar čečenu kaujinieku sataisījušies “atbrīvot skaistās Baltijas valstis” 7
Uz Lietuvu atmucis Krievijas militārais pilots
Pievienot komentāru